تقلای جدید دموکراتهای آمریکا برای تحریم ایران- روسیه
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۴۸
کد مطلب: 81734
 
اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه برای معرفی نسخه جدیدی از لایحه تحریمهای ایران و روسیه برنامه ریزی کردند تا از این طریق پیامی مبنی بر لزوم حفظ موضعی قدرتمند علیه مسکو به «دونالد ترامپ» برسانند.
اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در تلاش هستند تا با معرفی نسخه جدیدی از لایحه تحریمهای ایران و روسیه، پیامی مبنی بر لزوم حفظ موضعی قدرتمند علیه مسکو به رئیس جمهور این کشور برسانند.

به گزارش رویترز، اعضای دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا روز چهارشنبه برای معرفی نسخه جدیدی از لایحه تحریمهای ایران و روسیه برنامه ریزی کردند تا از این طریق پیامی مبنی بر لزوم حفظ موضعی قدرتمند علیه مسکو به «دونالد ترامپ» برسانند.

دموکراتهای عضو کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان آمریکا از معرفی نسخه ای جدید از تحریمهای علیه تهران- مسکو سخن می گویند که همانند تحریمهای مصوب مجلس سنا در روز پانزدهم ژوئن است.

دموکراتهای مجلس نمایندگان آمریکا اعضای جمهوریخواه این مجلس را متهم می کنند که به منظور تضعیف لایحه تحریمها، از تصویب آن ممانعت می کنند.

«بن کاردین» سناتور بلندپایه دموکرات و عضو کمیته روابط خارجی مجلس سنا روز سه شنبه گفت که اخبار منتشره در خصوص دیدار فرزند ارشد ترامپ- دونالد ترامپ جونیور- با یک وکیل روسی و قصور و کوتاهی در افشای این دیدار، بر ضرورت تلاشها در جهت به تصویب رساندن لایحه تحریمهای روسیه می افزاید.

سناتور کاردین همچنین مدعی شد که لایحه تحریمهای روسیه باید به دلیل تصرف مناطقی از اوکراین و گرجستان توسط روسیه و حمایت مسکو از دولت سوریه به تصویب برسد.

شایان ذکر است که تلاشها و اقدامات ترامپ برای بهبود روابط واشنگتن- مسکو در نتیجه طرح ادعاهایی دال بر مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۶ آمریکا و تبانی احتمالی میان مقامات مسکو با تیم انتخاباتی ترامپ، تاکنون با موانع و مشکلاتی مواجه شده است.

این در حالی است که روسیه هرگونه اتهام مداخله در انتخابات آمریکا را رد می کند و ترامپ نیز مدعی آن است که هیچگونه تبانی صورت نگرفته است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: نمایندگان امریکا ، دموکرات ها ، تحریم ایران ، دونالد ترامپ ، روسیه