نظر کارگردان ایتالیایی درباره سینمای ایران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۰۷
کد مطلب: 80893
 
جیوانی پومپلی کارگردان ایتالیایی عنوان کرد: موج فرهنگ از طریق سینمای ایران وارد صنعت سینمای جهان شده است. موجی که مقطعی نیست، شبیه به یک فرایند است و همچنان تداوم دارد.
جیوانی پومپلی، تهیه کننده فیلم «سکوت» به کارگردانی فرنوش صمدی و علی عسگر از کشور ایتالیا که در بخش فیلم های کوتاه در جشنواره بین المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان حضور دارد، عنوان کرد: وجود جشنواره کودک در ایران مهم است. وجود جشنواره ای در این سطح برای کودکان کشور ایران بسیار اهمیت دارد.

پومپلی درباره سینمای ایران اظهار کرد: موج فرهنگ از طریق سینمای ایران وارد صنعت سینمای جهان شده است. موجی که مقطعی نیست، شبیه به یک فرایند است و همچنان تداوم دارد.

جیوانی پومپلی گفت: سینمای تجاری در همه جای دنیا هم وجود دارد، یک سری فیلم های تجاری در هر کشوری ساخته می شود و از آن کشور خارج هم نمی شود. اما ساختار سینمای ایران به شکلی است که سینمای تجاری را در کنار سینمای فرهنگی قرار داده است.

وی افزود: سیستمی که این دو گونه سینما را کنار هم قرار دهد بسیار سالم است. خارج کشور هم می توان با فیلم های فرهنگی ایران ارتباط برقرار کرد.

این هنرمند ایتالیایی جشنواره کودک ایران را با جهان مقایسه کرد و گفت: کشورها فرهنگ های متفاوت دارند و به دلیل تفاوت فرهنگی نمی توان فستیوال ها را با هم مقایسه کرد. اما آنچه اهمیت دارد این است که جشنواره ای در این سطح در کشور ایران برای کودکان وجود دارد.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: کارگردان ایتالیایی، سینمای ایران