ازدواج یک فرد مطلقه با فردی که قبلا تجربه ازدواج نداشته
بهترین زمان برای ازدواج مجدد
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۲ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۶
کد مطلب: 80781
 
آیا ازدواج یک فرد مطلقه با فردی که قبلا تجربه ازدواج نداشته خیلی بد است؟ اگر کسی به شما پیشنهاد شود که قبلا تجربه ازدواج داشته باشد، چطور باید عمل کنید؟
بهترین زمان برای ازدواج مجدد، دو سال بعد از طلاق است، وقتی با فردی که طلاق گرفته ازدواج می کنید، نباید مدام پای گذشته او را به میان بکشید.اما آیا واقعا ازدواج کردن با فردی که قبلا تجربه bsdp20251X را داشته اشتباه است؟ آیا ازدواج یک فرد مطلقه با فردی که قبلا تجربه ازدواج نداشته خیلی بد است؟ اگر کسی به شما پیشنهاد شود که قبلا تجربه ازدواج داشته باشد، چطور باید عمل کنید؟
با وجود آمار بالای طلاق که گفته می شود به 18 مورد در هر ساعت می رسد، تنها 2.7 از ازدواج های هر سال مربوط به bsdp20252X زنان و 3.6 از آنها مربوط به ازدواج های مجدد bsdp20300X است. در واقع زنان و bsdp20300X زیادی در عین جوانی و شایستگی به دلیل تجربه یک bsdp21004X مشترک خود، فرصت تشکیل خانواده را از دست می دهند.


آیا ازدواج یک فرد مطلقه با فردی که قبلا تجربه ازدواج نداشته خیلی بد است؟

در 9 ماهه ابتدای سال 94 به ازای هر 4.3 ازدواج یک مورد طلاق در کشور به ثبت رسیده؛ طلاق هایی که بیشترشان مربوط به رده سنی 25-29 سال بوده اند. با این حساب عجیب نیست اگر هر سال تعداد زیادی bsdp20664X جوان داشته باشیم که بعد از تجربه یک bsdp20251X، حالا یا باید تبعات bsdp20583X ماندن را به جان بخرند یا دوباره ازدواج کنند.

با وجود آمار بالای طلاق که گفته می شود به 18 مورد در هر ساعت می رسد، تنها 2.7 از ازدواج های هر سال مربوط به bsdp20252X زنان و 3.6 از آنها مربوط به ازدواج های مجدد bsdp20300X است. در واقع زنان و bsdp20300X زیادی در عین جوانی و شایستگی به دلیل تجربه یک bsdp21004X مشترک خود، فرصت تشکیل خانواده را از دست می دهند.


قبل از هر چیز به تصویر ذهنی تان رجوع کنید

فرد مطلقه در ذهن شما و خانواده تان چه تصویری دارد؟ تا چند سال قبل، تصویری که افراد از یک زن یا مرد طلاق گرفته داشتند، متفاوت بود. این تصویر معمولا معرف فردی با چاله های بزرگ شخصیتی (مثل بیماری ها و اختلالات روانی یا رفتاری)، bsdp20737X اساسی در سبک زندگی (مثل اعتیاد، خشونت، بی بند و باری و...)، یا حتی داشتن چند فرزند و سن بالا بود. امروز اما زنان و bsdp20300Xی که کارشان به جدایی می کشد، الزاما مشابه این تصویر نیستند. خیلی از آنها دختران و پسران جوانی هستند که عموما تحصیل کرده اند، در اجتماع حضور دارند، فاقد فرزند هستند و به دلیل bsdp20737X ارتباطی و ناتوانی از اداره زندگی شان جدا شده اند. بنابراین ازدواج با یک فرد طلاق گرفته معنی این نیست که خودتان را دست پایین گرفته اید، ازدواجی نامتوازن داشته اید یا به اصطلاح در این ازدواج حیف شده اید.

فرد مقابل هم به شرطی که علت طلاقش bsdp20737X جدی مثل اعتیاد، بیماری جسمی و روانی، مسایل قضایی و... نباشد شخصی است مثل شما؛ با این تفاوت که یک شکست را تجربه کرده و اشتباهی را در گذشته مرتکب شده است.


درباره طلاق او تحقیق کنید

نزد مشاور بروید و همه چیز را درباره این ازدواج، علت های طلاق قبلی، احتمال شکست در ازدواج بعدی و... جویا شوید. فردی که طلاق گرفته، حتما bsdp20737Xی در سبک ارتباطی یا bsdp20251X خود داشته که کارش به اینجا رسیده. این bsdp20737X، در فاصله طلاق تا bsdp20252X باید برطرف شود و فرد باید به اصلاح خود و اشتباهاتش بپردازد. اگر طرف مقابلتان می گوید که هیچ تقصیری نداشته و طرف مظلوم ماجراست، باید به آمادگی او برای ازدواج شک کنید. چون نشان می دهد او هنوز نتوانسته سهم خود را از اشتباهات گذشته معلوم کند و ممکن است دوباره در زندگی با شما هم دچار همین bsdp20737X شود.


ببینید که آیا از بحران طلاق گذشته یا نه

بهترین زمان برای bsdp20252X، دو سال بعد از طلاق است. در این دو سال فرد از همه وابستگی ها به زندگی قبلی جدا می شود، خود را پیدا می کند، زخم هایش را ترمیم می کند و کم کم آماده یک bsdp20612X سازنده نوین می شود. اگر کسی زود و بلافاصله بعد از طلاقش ازدواج کند، احتمال زیادی دارد که bsdp20252X او صرفا با انگیزه جایگزینی و تسکین زخم های فعلی صورت گرفته باشد. چنین ازدواجی نتیجه ای جز شکست ندارد.


خودتان را بسنجید و ببینید چند مرده حلاجید

وقتی با فردی که طلاق گرفته ازدواج می کنید، نباید مدام پای گذشته او را به میان بکشید. نباید بگویید: من تو را نجات دادم؛ یا این که: حتما در زندگی قبلی ات هم همین کارها را می کردی که به جدایی رسید. همچنین، مراقب باشید که از موضع بالاتر با آنها برخورد نکنید. طرف مقابلتان را به دلیل آنکه قبلا یک بار ازدواج کرده از لذت های ازدواج، خوشی ها و خاطره سازی ها، گشت و گذارها و تجربه اولین ها با شما محروم نکنید. کرونومتر هردوی شما باید صفر شود بعد وارد این زندگی شوید.

در آخر بگذارید این را در گوشی بگوییم، افراد مطلقه، خیلی وقت ها بیشتر از افرادی که سابقه ازدواج قبلی ندارند برای ازدواج مناسبند. چرا؟ چون به پختگی و بلوغ کافی در bsdp20612X رسیده اند، می دانند bsdp20251X چه چالش هایی دارد و مراقبند دوباره در آنها گرفتار نشوند. آنها اگر bsdp20252X آرام و خوبی دارا باشند، قدر زندگی شان را خوب می دانند و مراقبند با بچه بازی و اشتباه، این زندگی آرام را از دست ندهند. در یک کلام، تجربه ای دارند که از شکست کسب کرده اند و این زندگی تان را در طوفان ها یاری خواهد کرد.

گردآوری و تنظیم:گروه سبک زندگی آکا ایران
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: ازدواج موقت , پرده بکارت , تجربه ازدواج , صیغه شدن