لغو تخفیف سفرهای رمضان در این دور از اعزام‌ها
تاریخ انتشار : شنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵
کد مطلب: 79758
 
مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت گفت: امسال در ایام تابستان روزانه نزدیک به 2 هزار و 500 نفر به عتبات عالیات اعزام خواهند شد؛ در فاصله این 2 ماه نزدیک به 150 هزار نفر به عتبات عالیات سفر خواهند کرد.
محسن نظافتی درباره اعزام‌های جدید به عتبات عالیات در  تیر و مرداد گفت: دور جدید ثبت‌نام برای اعزام‌های تابستانه به عتبات عالیات از روزهای گذشته و با فراخوان سازمان حج و زیارت آغاز شده است.

وی ادامه داد: مشتاقان زیارت عتبات عالیات برای اعزام‌های مربوط به اول تیرماه لغایت پایان مرداد ماه سال جاری می‌توانند با مراجعه به سامانه www.atabat.org.ir و یا دفاتر خدمات زیارتی سراسر کشور  برای این سفر معنوی ثبت نام کنند.

مدیرکل عتبات سازمان حج و زیارت تصریح کرد: امسال برای سفرهای عتبات عالیات در ایام تابستان روزانه نزدیک به 2 هزار و 500 نفر به عتبات عالیات اعزام خواهند شد؛ در فاصله این 2 ماه نزدیک به 150 هزار نفر به عتبات عالیات سفر خواهند کرد.

به گفته نظافتی، قیمت‌های سفر به عتبات که در ایام ماه مبارک رمضان با تخفیف مواجه شده بود در سفرهای تابستانه به قیمت قبل باز خواهد گشت.

وی ادامه داد: قیمت‌های سفرهای زمینی و هوایی و همچنین بسته‌های سفری با یکدیگر متفاوت است؛ میانگین قمیت‌های سفر به عتبات عالیات از 600 هزار تومان یک میلیون و 800 هزار تومان در نظر گرفته شده است که این تفاوت قیمت‌ها نیز بستگی به زمینی یا هوایی بودن سفرها و تعداد اقامت زائران به همراه خدمات دهی است.

نظافتی پیش از این به خبرگزاری فارس درباره میزان استقبال مردم از اعزام به عتبات در ایام ماه رمضان گفته بود که 23 هزار نفر در کل ماه رمضان جهت عزیمت به عتبات اعزام شده‌اند که 21 نفر از آنها در نیمه دوم ماه رمضان بوده است. لذا می‌توان گفت که تعداد زیادی از زائران این اعزام‌ها در ایام شب‌های قدر در عتبات حضور دارند.

وی افزود: در نیمه دوم ماه رمضان استقبال بیشتری برای اعزام به عتبات به صورت هر ساله وجود دارد؛ چراکه طبق برنامه‌ریزی‌ها و رصدهای سالیانه سازمان حج و زیارت اعزام‌ها از تولد امام حسن مجتبی(ع) در 15 ماه رمضان افزایش پیدا می‌کند.

مدیرکل عتبات حج و زیارت اضافه کرد: افرادی که در 15 ماه رمضان به عتبات مشرف می‌شوند، شب 19 و 21 ماه رمضان در عتبات خواهند بود.

نظافتی گفت: از 21 هزار نفری که در نیمه دوم ماه مبارک رمضان به عتبات اعزام شده‌اند، قطعا 18 هزار نفر از آنها در شب‌های قدر در عتبات حضور خواهند داشت.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: زائر ایرانی ، سفرهای رمضان ، سازمان حج و زیارت ، عتبات عالیات