تصادف با چرخ دستی، قتل در بازار را رقم زد +عکس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۳۷
کد مطلب: 79272
 
قتل از یک درگیری شروع شد و درگیری از یک تصادف؛ تصادف یک چرخ دستی با یک موتورسیکلت در خیابان مصطفی خمینی به مرگ صاحب ۵۴ ساله چرخ دستی انجامید.
ساعت 16:00 مورخه 16خرداد 96 از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 یک فقره درگیری در خیابان مصطفی خمینی – نبش پونک به کلانتری 113 بازار اعلام شد.

با حضور مأمورین و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد درگیری مابین راننده پیک موتوری به نام سعید . ج ( 29 ساله ) و صاحب چرخ دستی به نام محسن . چ ( 54 ساله ) صورت گرفته که طی آن صاحب چرخ دستی به شدت از ناحیه سر مجروح شده است.

با گذشت 24 ساعت از زمان انتقال "محسن . چ" به بیمارستان و انجام اقدامات درمانی ، در مورخه 17خرداد 1396 به کلانتری اعلام شد که متأسفانه این شخص به علت ضربه مغزی ناشی از اصابت پشت سر به جسم سخت فوت کرده است؛ لذا پرونده از مرجع قضایی دادسرای ناحیه 12 تهران، با قرار عدم صلاحیت به همراه متهم ( سعید . ج ) به دادسرای ناحیه 27 تهران ارجاع شد.

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" و به دستور بازپرس شعبه پنجم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده به همراه متهم در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت .

 قاتل

اظهارات اولیه متهم:

"سعید . ج" در خصوص نحوه آغاز درگیری مابین خود و متوفی به کارآگاهان گفت: بنده پیک موتوری هستم و در بازار تهران کار می کنم؛ ساعت 15:30 مورخه 16خرداد 1396 در محدوده بازار در حال تردد بودم که با یک چرخ دستی مواجه شدم که سد راه من شده بود؛ به [ صاحب ] چرخ دستی گفتم کنار برود تا من عبور کنم اما ایشان کنار نرفت و شروع به فحاشی کرد با این وجود من از کنارش عبور کرده و با او درگیر نشدم؛ چند متری دور شده بودم که متوفی دنبالم آمد و این بار با من درگیر شد و یک مشت به صورتم زد.

متهم در ادامه اظهاراتش مدعی شد: صاحب چرخ دستی اقدام به خودزنی کرد و سر خودش را به باربند نیسان و در ادامه دیوار کوبید که روی زمین افتاد و خون از سرش جاری شد.

تحقیقات میدانی:

کارآگاهان اداره دهم آگاهی با حضور در محل درگیری به تحقیق از شاهدان صحنه درگیری پرداختند.

شاهدان ضمن تأیید درگیری فیزیکی مابین مقتول و متهم پرونده بیان داشتند: مقتول در حال تردد با چرخ دستی بود که با یک موتورسیکلت برخورد کرد؛ راکب موتورسیکلت به صاحب چرخ دستی فحاشی کرد و همین موضوع باعث شد تا صاحب چرخ دستی به دنبال او رفته و با او درگیر بشود؛ ابتدا صاحب چرخ دستی،اقدام به گرفتن لباس راکب موتورسیکلت کرد و یک مشت به صورتش زد و در ادامه [ متهم ] از موتور پیاده شد و چند مشت به سر و صورت او زد که ناگهان صاحب چرخ دستی در حال حرکت به زمین افتاد.

تحقیقات تکمیلی از متهم:

با توجه به تحقیقات میدانی ( اظهارات شهود ) و در ادامه تحقیقات پلیسی از متهم پرونده ، نهایتا "سعید . ج" ضمن اعتراف صریح به درگیری فیزیکی با مقتول و تأیید اظهارات شهود بیان داشت: پس از درگیری لفظی ابتدا صاحب چرخ دستی با مشت به صورتم زد؛ عصبانی شدم و چند مشت به سر و صورت متوفی زده و او را [ به عقب  ] هل دادم که با پشت سر به زمین برخورد کرد؛ پس از جدا کردن توسط مردم، ناگهان متوفی به زمین افتاد که بلافاصله به بیمارستان منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه حمیـد مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ ، با اعلام این خبر گفت:با توجه به نتایج بدست آمده از تحقیقات و نهایتا اعتراف صریح متهم به درگیری منجر به جنایت، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس صادر و متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: چرخ دستی ، تصادف ، قتل ، بازار تهران ، عکس