تلگرام داعش در قبضه روسیه!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۴۹
کد مطلب: 77961
 
الکساندر پورتونیکوف، مدیر هیات امنیت فدرال روسیه، اعلام کرد: سرویس اطلاعات روسیه همه گروه‌های وابسته به گروهک تروریستی داعش در تلگرام را از دسترسی خارج کرد.
 به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از پورتونیکوف، سرویس امنیت روسیه موفق شد همه گروه های مربوط به داعش و اشخاص منتسب به گروههای تروریستی را شناسایی کند.

مدیر هیات امنیت فدرال روسیه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: صرف نظر از خساراتی که طی روزهای اخیر به تروریست های داعش وارد شده، این گروهک توانست به طور موفقیت آمیزی موقعیتش را تغییر داده و به سرعت توانایی های خود را به دست آورد.

پورتونیکوف با تاکید بر اینکه نهادهای امنیتی در کشورهای مستقل مشترک المنافع، تدابیر لازم را برای جلوگیری از فعالیت سازمان های افراطی و تروریستی در اینترنت اتخاذ کرده اند، خاطرنشان کرد: نباید به تروریست های مسلح داعش اجازه داد به کشورهای مستقل مشترک المنافع نفوذکنند.

وی گفت: برای مقابله با پیوستن افراد جامعه به سازمان های تروریستی و جلوگیری از فعالیت منظم و جذب اینترنتی، نظارت دائمی لازم است و باید منابع تبلیغاتی و مبادله مستمر اطلاعات درباره روش های جذب تروریست را از بین برد.

وی بر نقش مهم نهادهای امنیتی در کشورهای مستقل مشترک المنافع در در کسب موفقیت و بهبود روند فیلترینگ باندهای ورود و خروج از طریق مرزهای خارج تاکید کرد.

گفتنی است، روسیه از ژانویه 2017 ، ریاست کشورهای مستقل مشترک المنافع را عهده دار شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم
کلمات کليدی: تلگرام داعش ، داعش ، روسیه