اعتراض دادستانی به حکم پرونده ورمی کمپوست
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۲۴
کد مطلب: 77713
 
دادستانی تهران به حکم پرونده ورمی کمپوست که متهمانش به حبس و رد مال محکوم شده بودند، اعتراض کرد.
محسن افتخاری سرپرست دادگاه‌های کیفری یک استان تهران در پاسخ به این سئوال که آیا به حکم پرونده ورمی کمپوست اعتراض شده است یا خیر اظهار کرد: حکم این پرونده صادر شده و اگر اعتراض شود، برای رسیدگی در مرحله تجدیدنظر خواهی به دیوان عالی کشور ارسال می‌شود.

به گفته این مقام مسئول قضایی، فعلاً دادستانی به حکم صادره اعتراض کرده است.

افتخاری 20 فروردین امسال از صدور حکم پرونده ورمی کمپوست که 10 تا 15 هزار شاکی دارد خبر داده و گفته بود: بر اساس حکم شعبه 11 دادگاه کیفری یک استان، متهمان به حبس و رد مال محکوم شدند.

به گزارش تسنیم، پرونده کلاهبرداری ورمی کمپوست، هشت متهم دارد که متهم ردیف اول آن مدیرعامل شرکت است. او که سه سال پیش به‌عنوان کارآفرین نمونه مورد تجلیل وزارت جهاد کشاورزی قرار گرفته بود، با همدستی دو نفر از بستگان خود و پنج نفر دیگر در پوشش فروش کودهای ورمی کمپوست و پرورش کرم خاکی، شهروندان استان‌های مختلف کشور را (حدود 20 استان) به سرمایه‌گذاری در شرکت خود ترغیب کرد اما پس از مدتی دست به کلاهبرداری نزدیک به 200 میلیارد تومانی زد.

مدیرعامل این شرکت و همدستانش که 22 اسفند 95 در شعبه یازدهم دادگاه کیفری یک محاکمه شدند، با استفاده از پول‌های به دست آمده، چند باب دفتر،‌ چند دستگاه خودروی خارجی گران‌قیمت و چند دستگاه خودروی برف‌بازی خریده بود.

در این پرونده هزاران مالباخته از یک‌میلیون تا یک‌میلیارد تومان خسارت دیده‌اند اما بیشتر آنها مبالغی بین 40 تا 50 میلیون تومان از دست داده‌اند.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: پرونده ورمی کمپوست ، اعتراض ، دادستانی تهران