یارانه اردیبهشت ماه امشب واریز می‌شود/ ابهام در پرداخت یارانه دو برابری به دهک‌های کم‌درآمد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۲۵
کد مطلب: 77181
 
در حالی که مقرر شد در اردیبهشت ماه یارانه خانوارهایی که برای آن‌ها پیامک از سوی سازمان هدفمندی ارسال شده مجددا وصل شودکه این موضوع به ماه‌های بعد موکول شد و تکلیف یارانه دوبرابری اقشار کم درآمد نیز هنوز در لیست اردیبهشت ماه مشخص نیست.
سرویس اقتصادی خبرایرانی، حالی که قرار بود امشب یارانه افرادی که از لیست دریافت یارانه خارج شده‌ بودند در هفتاد و چهارمین مرحله یارانه نقدی به لیست بازگردند که این امر در شب گذشته متوقف شد و مشخص نیست این طرح از چه زمانی کلید خواهد خورد.

علاوه بر این از ماه گذشته یارانه اغلب دهک‌های کم‌درآمد از جمله عضو کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی افزایش یافت که مبلغ آن با توجه تعداد خانوار نیز افزایش می‌یابد.

حال با این وجود و با توجه به توقف واریز یارانه خانوارهایی که برای آن‌ها پیامک ارسال شده مشخص نیست،یارانه دو برابری خانوارهای کم درآمد در اردیبهشت ماه همانند ماه گذشته به حسابشان واریز خواهد شد و یا روند افزیش یارانه این افراد نیز به دوره‌های بعد موکول می‌شود.

با وجود کسری منابع دولت در هدفمندی یارانه‌ها و تغییر نکردن بودجه این سازمان در سال 96 ، دولت در سال جاری هیچ برنامه‌ای برای حذف سری جدیدی از یارانه بگیران نداشته و هنوز تکلیف دهک‌های پردرآمد مشخص نیست.

سازمان هدفمند سازی یارانه‌ها اعلام کرد: هفتاد و پنجمین مرحله یارانه نقدی بامداد سه‌شنبه 26 اردیبهشت ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز و قابل برداشت خواهد شد.

لازم به ذکر است که مبلغ یارانه دریافتی هر یک از مشمولان دریافت یارانه نقدی همچون ماه گذشته 45 هزار و 500 تومان است.
Share/Save/Bookmark