آملی لاریجانی:شهادت مرزبانان کشور، بی پاسخ نخواهد ماند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۴۹
کد مطلب: 75782
 
رئیس قوه قضاییه تأکید کرد: آنچه سایه جنگ را از سر کشور برمی دارد اقتدار جمهوری اسلامی با حضور ملت در صحنه و مجاهدت نیروهای مسلح نظیر سپاه و بسیج است.
 آیت الله آملی لاریجانی در جلسه مسئولان عالی قضایی، با تبریک حلول ماه شعبان و اعیاد شریفه این ماه، ماه شعبان را طبق روایات مختلف، ماه پیامبراکرم(ص) توصیف کرد و گفت: نقل است که پیامبر فرمودند «شَعبَانُ شَهري رَحِمَ الله مَن اَعَانَنِي عَلَى شَهرِی». اگر کسی بتواند هر چه بهتر و خالص تر اعمال این ماه را به جای آورد مصداق کمک به پیامبر است. همچنین کمک به برادر مسلمان و مومن در این ماه و دعا ، مناجات و استغفار از دیگر مصادیق کمک به پیامبر در این ماه شریف است.
 
رئیس قوه قضاییه افزود: برخی از بزرگان اهل معنا معتقدند که یکی از مهمترین خصیصه های ماه شعبان، مناجات شعبانیه است که به دلیل علو معانی و مضامین از برجستگی های این ماه عزیز به شمار می‌آید. چگونگی تضرع در محضر حق متعال، ادب طلب و کیفیت انقطاع تام به حضرت حق تعالی از ویژگی های بارز مضامین مستتر در مناجات شعبانیه است.
 
آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به این عبارت مناجات شریفه که «أَنِرْ أَبْصَارَ قُلُوبِنَا بِضِیَاءِ نَظَرِهَا إِلَیْک حَتَّى تَخْرِقَ أَبْصَارُ الْقُلُوبِ حُجُبَ النُّورِ فَتَصِلَ إِلَى مَعْدِنِ الْعَظَمَة و تَصِيرَ أَرْوَاحُنَا مُعَلَّقَةً بِعِزِّ قُدْسِك» تصریح کرد: تنها مصداق حجاب های نورانی که انسان می‌تواند با شهود دریابد، درون خود انسان و نفس آدمی است لذا معرفت نفس، اهم و انفع معارف است و ماه شعبان می تواند فرصت بسیار مغتنمی برای دستیابی به مراحلی از معرفت نفس باشد؛ البته "شناخت نفس" کار ساده ای نیست.
 
رئیس دستگاه قضا با بیان اینکه انسان باید از همه ظرف ها و فرصت ها برای مناجات و قرب به حق متعال استفاده کند، اظهار کرد: اگر بخواهیم منتظر باشیم که هیچ اشتغالی وجود نداشته باشد و فارغ از هر دغدغه ای به مناجات یا تلاوت قرآن بپردازیم، هرگز چنین فرصتی دست نخواهد داد. ما موظفیم که در میان همین اشتغالات روزمره، فرصتی را برای مناجات و انس با حق تعالی ایجاد کنیم و ایام خاص همانند ماه های رجب، شعبان و رمضان بهترین فرصت و موقعیت برای این امر است.
 
آیت الله آملی لاریجانی در ادامه با اشاره به مناسبت های ماه شعبان از جمله میلاد با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و روز پاسدار، نامگذاری این روز را  بسیار با معنا دانست و خاطر نشان کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از ارکان جمهوری اسلامی است. نیروهای مسلح در کشور ما امنیتی را ایجاد کرده اند که در سطح منطقه و جهان مثال زدنی است و این امنیت به آسانی به دست نمی آید. امروز قدرت بالای بازدارندگی ایران در مقابل دشمنان محصول همین مجاهدت ها و تلاشهاست.
 
رئیس قوه قضاییه افزود: اینکه برخی گمان کنند که پاره ای از مذاکرات همچون مذاکرات مربوط به برجام و غیربرجام سایه جنگ را از سرکشور برداشته است،  گمان نادرستی است. آنچه سایه جنگ را از سر کشور برمی دارد اقتدار جمهوری اسلامی با حضور ملت در صحنه و مجاهدت ها و تلاشهای بی وقفه نیروهای مسلح نظیر سپاه و بسیج است.
 
آیت الله آملی لاریجانی در بیان علت دشمنی ها با سپاه تصریح کرد: دشمنی دشمنان انقلاب و جمهوری اسلامی به ویژه آمریکا نسبت به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ریشه در این دارد که آنها با هر نهادی که موجب تقویت نظام جمهوری اسلامی شود دشمن می شوند و از همه ابزارهای خود برای تخریب و مقابله با آن استفاده می کنند.
 
رئیس دستگاه قضا گفت: یک روز شورای محترم نگهبان را هدف حملات خود قرار می دهند زیرا می دانند که این نهاد گلوگاه اسلامیت نظام است. روز دیگر قوه قضاییه را هدف  قرار می دهند زیرا می دانند که دستگاه قضایی مجرای تحقق عدالت و رسیدگی به تظلم خواهی مردم و مقابله با دشمنان است. یک روز هم به سپاه می تازند زیرا می دانند که در برقراری امنیت کشور در منطقه و فرامنطقه دخیل است.
 
آیت الله آملی لاریجانی با بیان اینکه سپاه علاوه بر مسائل نظامی در پاسداری از ارزشهای انقلاب و فرهنگ اسلامی نیز مسئولیت قانونی دارد