انتقاد پورابراهیمی از میزان سود سهام عدالت
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۵۹
کد مطلب: 71385
 
نماینده مردم کرمان در مجلس با اشاره به سود سهام عدالت، گفت:سود سهام عدالت در هر ماه ۳۰۰۰ تومان معادل خرید ۲ نان سنگک است.
محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی امروز ( یکشنبه 22 اسفند) در نطق میان دستور در صحن علنی مجلس با اشاره به سهام عدالت، اظهار داشت: 10 سال از موضوع سهام عدالت می‌گذرد و مردم فقط یک برگه سهام عدالت در اختیار دارند که هیچ خاصیتی بر این برگه سهام عدالت وارد نیست.
 
وی با بیان اینکه 3 حق برای دارنده سهام متصور است، گفت: اولین حقی که دارنده سهام عدالت دارد این است که درباره تعیین مدیریتی که مرتبط با آن سهام است اقدام کنند بر اساس قانون تجارت تعیین مدیر برای سهام عدالت اولین حق دارندگان سهام عدالت است.
 
نماینده مردم کرمان در مجلس با بیان اینکه در کشور یک مجموعه مافیای اقتصادی شکل گرفته، افزود: هیچ ارتباطی بین هیئت رئیسه شرکت‌های سهام عدالت و مردم  وجود ندارد و دارندگان سهام عدالت اصلا خبر ندارند که این مدیران از کجا آمده‌اند لذا این مدیران دارند این شرکتهای بزرگ را اداره می‌کند.
 
پور ابراهیمی با اشاره به حق مالکیت سهام عدالت، گفت: حق مالکیت یعنی اینکه شخصی که دارنده برگه سهام عدالت است بتواند مالکیت خود را اعمال کند، درباره سهام عدالت متاسفانه این موضوع عملیاتی نشده است.
 
وی درباره سود سهام عدالت تصریح کرد: دولت اعلام کرده سود سهام عدالت را به مردم پرداخت می‌کند اما در حوزه اجرا برای پرداخت سود در سال آینده عملکرد شرکتها مبنا است.
 
نماینده مردم کرمان در مجلس درباره میزان سودی که قرار است به دارندگان سهام عدالت پرداخت شود حداکثر 3600 میلیارد تومان است، گفت: نصف این 3600 میلیارد تومان متعلق به دولت است و نصف دیگر متعلق به مردم است.
 
پور ابراهیمی گفت: اگر بخواهیم سهم هر شخص از 1800 میلیارد تومان سود سهام عدالت را حساب کنیم با توجه به اینکه 50 میلیون نفر سهام عدالت دارند به هر شخص در سال  رقمی معادل 36 هزار تومان که به عبارتی در هر ما 3000 تومان یعنی معادل خرید 2 نان سنگک می‌رسد.
 
نماینده مردم کرمان در مجلس با بیان اینکه درخواست ما از رئیس جمهور توقف این اقدام است، ادامه داد: از هیئت رئیسه مجلس درخواست دارم درباره موضوع سهام عدالت جلسه فوری برگزار شود تا در مورد سهام عدالت تصمیم‌گیری شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: پورابراهیمی ، سود سهام عدالت ، سهام عدالت ، سامانه سهام عدالت ، نماینده مجلس