آخرین وضعیت حذف یارانه دهک‌های پردرآمد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۷
کد مطلب: 70420
 
معاون رفاه اجتماعی وزارت رفاه در مورد وضعیت فهرست حذف یارانه دهک‌‌های پردرآمد گفت: امسال برای حذف این یارانه‌ها زیاد پیش نرفتیم و همان حدود ۴ میلیون نفر را حذف کردیم و برای ادامه راه هم طبق قانون عمل می‌کنیم.
 احمد میدری گفت: قرار نیست کسی از لیست توزیع بسته های حمایت غذایی حذف شود.ما هیچ مددجویی را حذف نکردیم، معمولا بخشی از مددجویان توانمند و از چرخه حمایتی خارج می شوند.  
 
وی افزود: ما هیچ شخصی را حذف نمی کنیم و طبق فهرستی که سازمان بهزیستی و کمیته امداد به ما معرفی کرده، بُن‌کارت های اعتباری حمایت غذایی را توزیع می کنیم.
 
میدری از توزیع یک سبد دیگر حمایت غذایی خبر داد و گفت: دولت نامه زده و قرار است یک سبد حمایت غذایی دیگر قبل از عید نوروز هم توزیع شود.
 
آخرین وضعیت فهرست یارانه بگیران
 
معاون رفاه اجتماعی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مورد آخرین وضعیت فهرست یارانه بگیران و حذف یارانه دهک‌‌های پردرآمد گفت: امسال برای حذف این یارانه‌ها زیاد پیش نرفتیم و همان حدود چهار میلیون نفر را حذف کردیم.
 
وی تصریح کرد: برای ادامه راه هم طبق قانون عمل می کنیم، البته روش تغییر کرده و مطرح کردنش در بین مردم مشکل بود چون باید اول پیامک به افراد ارسال می کردیم و اگر اعتراضی نداشتند اقدام به قطع یارانه می کردیم و شماره های تلفن همراه هم بعضا" ایراد داشت و غلط بود که این موضوع سختی هایی ایجاد کرده است.
 
توزیع کارت الکترونیکی برای کشاورزان در بانک‌های توسعه،تعاون و رفاه
 
میدری به یکی از برنامه های حمایتی جدید وزارت رفاه نیز اشاره کرد و گفت: کشاورزان سه استان خراسان شمالی، گلستان و سیستان و بلوچستان را تحت پوشش توزیع کارت الکترونیکی بردیم که اکنون در مرحله پایلوت است.
 
وی افزود: بر اساس این طرح کشاورزان محصولاتشان را به فروشگاهها و تعاونی ها می دهند و وجه آن را بانک های توسعه، تعاون و رفاه تقبل می کنند و پس از 9 ماه تعاونی پول را به بانک برمی‌گرداند.
 
وی افزود: هر کدام از بانک های توسعه تعاون و رفاه 10 میلیارد تومان در هر استان اعتبار گذاشتند و هرکدام از استان ها تا کنون حدود 1500 نفر را معرفی کرده اند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: دهک های پردرآمد ، یارانه نقدی ، سبد غذایی ، کشاورزان ، مددجویان