انقلاب بزرگ در ترکیب پرسپولیس برابر الوحده
تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۰
کد مطلب: 70223
 
برانکو ایوانکوویچ بعد از بی‌انضباطی دو بازیکن تیمش در تمرین روز گذشته، با تصمیم قاطع آنها را از لیست این تیم برابر الوحده خارج کرد.
این اتفاق می‌تواند در دیدار دوم پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا باعث تغییرات زیادی در ترکیب این تیم شود. رامین رضاییان که در دیدارهای اخیر بعد از پشت سر گذاشتن مصائب فراوان موفق به حضور در ترکیب اصلی ولو در پست غیر تخصصی شده بود با این تصمیم و رفتار غیرحرفه‌ای باعث شد تا اکنون ضمن اینکه خودش از لیست سرخپوشان خارج شده، بلکه برنامه‌ی تمرینی چند روز اخیر این تیم که برپایه حضور او بوده را نیز با خلا و دردسر مواجه شود. با این حال برانکو ایوانکوویچ به عنوان سرمربی و فرد تصمیم گیرنده در خصوص مسائل تیم برای حفظ دیسیپلین سرخپوشان تصمیم به اخراج این بازیکن و همچنین علی علیپور گرفت.
 
اکنون باید دید اخراج این دو بازیکن چه تغییراتی در ترکیب این تیم به وجود خواهد آورد؛ یک تغییر که احتمالا می‌تواند سه جابجایی در ترکیب این تیم در پست‌های مدافع راست، مدافع چپ و وینگر راست را در پی داشته باشد.
 
 
حضور صادق محرمی در ترکیب اصلی قطعی شد؟
 
صادق محرمی در دیدارهای اخیر این تیم توانسته با درخشش مناسب به بازیکنی فیکس در ترکیب سرخپوشان تبدیل شود. او که در زمان حضور در ملوان به عنوان وینگر راست برای نماینده گیلان به میدان می‌رفت با تفکرات برانکو به دفاع راست رفت و البته نمره قبولی دریافت کرد. با این حال برانکو ایوانکوویچ در جدال برابر الهلال قصد داشت از این ستاره جوان تیمش در ترکیب اصلی سود نبرد و بیماری حسین ماهینی در لحظات پایانی او را به جمع 11 بازیکن اصلی رساند. 
 
محرمی با اخراج رامین رضاییان در جدال برابر الوحده شانس بالایی برای بازی خواهد داشت. او در تمام سه نقطه‌ای که اکنون پرسپولیس نیاز به آن دارد توانایی بازی دارد و البته به نظر می‌رسد بزرگترین شانس بازی او به حضور در پست وینگر راست مربوط باشد. جایی که در ملوان هم تجربه مناسبی در آن به جا گذاشته بود و با ماهینی هماهنگی لازم را در این پست دارد. 
 
محرمی تنها در صورتی از ترکیب اصلی خارج خواهد شد که برانکو تصمیم به استفاده از محسن ربیع خواه در ترکیب داشته باشد و در این صورت فرشاد احمدزاده به پست وینگر راست خواهد رفت و صادق محرمی با خروج از ترکیب جای خود را به محسن ربیع خواه برای حضور در دفاع چپ خواهد داد.
 
مدافع جوان و شماره 17 سرخپوشان البته توانایی بازی در سمت چپ دفاعی را نیز داراست که در صورت حضور در این پست، فرشاد احمدزاده راهی وینگر راست خواهد شد و حسین ماهینی در دفاع راست حضور خواهد داشت. با این حال بعید به نظر می‌رسد برانکو ایوانکوویچ در این بازی دست به چنین تغییری بزند و ریسک بزرگ تیمش را معطوف به سمت چپ دفاعی کند. 
 
حسین ماهینی دفاع راست یا چپ؟
 
حسین ماهینی که در دیدار برابر الهلال به دلیل مسمومیت از ترکیب اصلی خارج شد با بهبود شرایط بدنی مشکلی برای همراهی این تیم در دیدار برابر الوحده نخواهد داشت و اکنون باید دید کاپیتان دوم سرخپوشان در سمت راست دفاعی به کار گرفته خواهد شد یا به سمت چپ دفاعی که در آنجا نیز عملکرد مثبتی از خود به جا گذاشته خواهد رفت.
 
فرشاد به پست رویایی‌اش بازمی‌گردد؟
 
شماره 10 پرسپولیس که بسیار دورتر از پست تخصصی مرتبط با شماره پیراهن خود قرار گرفته است علیرغم تلاش زیاد برای نمایش توانایی‌اش هنوز با عملکرد مثبت خود در خط میانی نسبت به سمت چپ دفاعی فاصله زیادی دارد. او البته در غیاب رامین رضاییان این فرصت را خواهد داشت تا به عنوان وینگر راست بار دیگر در خط میانی حضور داشته باشد.
 
در صورتی که برانکو مایل به استفاده از محسن ربیع خواه یا حسین ماهینی در سمت چپ باشد، فرشاد احمدزاده با بازگشت به خط میانی می‌توان سورپرایز بزرگی برابر الوحده تلقی شود که با آنالیز دیدارهای اخیر این تیم انتظار شماره 10 را در پست دفاعی می‌کشد. 
 
باید دید با کنار گذاشتن رامین رضاییان از لیست این تیم در نهایت پست وینگر راست از بین صادق محرمی و فرشاد احمدزاده به کدام بازیکن خواهد رسید. با این حال همراهی علی علیپور با رضاییان در خروج از لیست این تیم را روی نیمکت هم با مشکل بزرگی مواجه کرده است و اکنون برانکو بیش از سابق با مشکل نیروی قابل اعتماد روی نیمکت مواجه خواهد بود. در شرایط فعلی سامان نریمان، رضا کرملاچعب با خصوصیات تهاجمی و البته متفاوت با علیپور روی نیمکت این تیم حضور خواهند داشت و باید دید تصمیم سرمربی کروات در این زمینه چه خواهد بود.

Share/Save/Bookmark
مرجع : ورزش سه
کلمات کليدی: برانکو ، پرسپولیس ، لیگ قهرمانان آسیا