تیتر «خبر مرگش» تبرئه شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۰۵
کد مطلب: 69598
 
با رای دادگاه مطبوعات، روزنامه وطن امروز در شکایت‌های مهدی هاشمی و دولت روحانی مجرم شناخته نشد.
روزنامه «وطن امروز» از اتهامات مربوط به شکایت‌های مهدی هاشمی رفسنجانی، شکایت دولت به خاطر تیترهای "خبر مرگش" و "بیمار سعودی" و نیز شکایت سازمان بهزیستی تبرئه شد.
 
تیتر  
 
دادگاه روزنامه وطن امروز ساعت 10 صبح امروز یکشنبه 1 اسفند در شعبه 6 دادگاه کیفری استان تهران به ریاست قاضی شقاقی برگزار شد. در این جلسه شکایت مهدی هاشمی با موضوع اتهامی افترا، شکایت دولت با موضوع تخلف از مصوبات شورای عالی امنیت ملی و شکایت سازمان بهزیستی با موضوع نشر مطالب خلاف مطرح شد که در نهایت دادگاه طبوعات در هر 3  شکایت روزنامه وطن امروز را مجرم ندانست.
 
به گزاش تسنیم، شکایت دولت از روزنامه وطن امروز به خاطر انتشار گزارشاتی درباره مرگ عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه سابق و بیماری سلمان بن عبدالعزیز پادشاه فعلی عربستان سعودی بوده است.
 
دولت روحانی به خاطر انتشار این مطالب -که به ترتیب با تیترهای "خبر مرگش" و "بیمار سعودی" در روزنامه وطن امروز منتشر شده بود- با اتهام تخلف از مصوبات شورای عالی امنیت ملی، از این روزنامه شکایت کرده بود که با رای امروز دادگاه، وطن امروز از این اتهامات تبرئه شد.
 
با توجه به انبوه توطئه های عربستان سعودی علیه ایران طی سال‌های اخیر و با توجه به وضعیت مناسبات میان 2 کشور، شکایت دولت از روزنامه وطن امروز به خاطر انتشار این مطالب با انتقادات فراوانی مواجه شد. بخصوص پس از شدت گرفتن توطئه های آل سعود علیه ایران در منطقه و پس از وقوع فاجعه منا، انتظارها از دولت روحانی برای پس گرفتن این شکایت‌ها بالا رفت با این حال دولت نسبت به این شکایت خود اصرار کرد.
 
  با دفاعیه امروز محمد آخوندی، مدیرمسئول روزنامه وطن امروز درباره این گزارشات، هیات منصفه در نهایت رای به تبرئه وطن امروز دادند.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: روزنامه وطن امروز ، شکایت ، مهدی هاشمی ، دولت روحانی ، خبر مرگش