احیای پرسپولیس در ضیافت پنالتی و گل بارسایی/ ذوب‌آهن هم مغلوب استقلال شد +جدول لیگ
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۵
کد مطلب: 69421
 
تیم فوتبال پرسپولیس در ضیافت پنالتی ها موفق شد با حساب دو بر یک از سد سپاهان بگذرد تا همچنان با 50 امتیاز به روند صدرنشینی خود تداوم ببخشد.
سرویس ورزشی خبرایرانی، پرسپولیس در شرایطی با مشقا بسیار ب 3 امتیاز پیروزی بخش این بازی رسید که الحق تیم سپاهان نیز بازی خوبی ارایه داد و چهره تیم بازنده را نداشت . در این بازی که همچنان به دلیل غیبت کمال کامیابی نیا ، تبض سرخ ها در میانه زمینه خوب نمی زد ، بازیکنان پرسپولیس در دادن پاس بسیار پر اشتباه ظاهر شدند تا تیم شان ، پرسپولیس برتر همیشگی نیاشد . ضمن آنکه در نبود سید جلال حسینی نیز که این دیدار را بواسطه مخرومیت از دست داده بود ، دقاع پرسپولیس صلابت همیشگی را نداشت .

برای پرسپولیس مهدی طارمی و رامین رضاییان (پنالتی) گلزنی کردند و تک گل سپاهان را طالب ریکانی (پنالتی) به ثمر رساند.

نیمه نخست:

در این نیمه پرسپولیس بر توپ و میدان مالک بود اما تنها یک بار و آن هم در دقیقه نخست بود که فرصت مسلم گلزنی را به دست آورد. در آن صحنه وحید امیری بعد از جا گذاشتن دروازه بان تیم سپاهان می‌توانست گلزنی کند اما توپ او را کولی بالی مدافع سپاهان از روی خط دروازه بیرون کشید.

در ادامه این نیمه تلاش پرسپولیسی‌ها برای باز کردن دفاع تیم سپاهان موفقیت آمیر نبود تا اینکه در دقیقه ۴۵ طارمی فرصت خوبی برای گلزنی بدست آورد اما شوت او در داخل محوطه جریمه سپاهان به اوت رفت تا دو تیم با تساوی بدون گل راهی رختکن شوند.

نیمه دوم:

نیمه دوم بازی با روندی آرام آغاز شد تا اینکه دروازه بان سپاهان روی طارمی مرتکب خطای پنالتی شد و این توپ را رضاییان با یک پوس به طارمی داد تا او در دقیقه ۵۶ گل نخست بازی را بزند. این توپ به شکلی زده شد که یاداور کار ترکیبی و تمرین شده سوارز و مسی بود. بعد از این گل تیم سپاهان به جلو آمد و موقعیت‌های خوبی را به دست آورد که یکی از آنها در دقیقه ۷۴ بود و محدی در مصاف تک به تک با بیرانوند، توپ را به اوت زد.

در دقیقه ۸۱ این بازی تیم فوتبال سپاهان یک پنالتی بدست آورد که این توپ را ریکانی به گل تبدیل کرد و حساب یک بر یک شد اما این پایان کار نبود و خطای عجیب و قابل بحث حاج صفی روی طارمی یک پنالتی دیگر به پرسپولیس هدیه داد تا این‌باره رضاییان این توپ را به گل تبدیل کند و بازی دو بر یک شود و تیم سپاهان بعد از این گل یکبار توسط محمدی فرصت به تساوی کشاندن بازی را داشت اما این توپ را بیرانوند در مصافی تک به تک دفع کرد تا بازی با حساب دو بر یک به پایان برسد.

ذوب‌آهن هم مغلوب استقلال شد

تیم فوتبال استقلال تهران که در دو دیدار حساس گذشته‌اش توانسته بود السد قطر و پرسپولیس را شکست دهد در هفته بیست و دوم لیگ برتر ذوب‌آهن را هم شکست داد و همچنان سوم ماند.
 


در این دیدار که از ساعت ۱۵ امروز پنجشنبه در چارچوب هفته بیست و دوم شانزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر در ورزشگاه فولادشهر اصفهان آغاز شد، شاگردان منصوریان با نتیجه ۲ بر صفر میزبان خود را شکست دادند. فرشید اسماعیلی(۲۵) و بهنام برزای(۷۹) برای استقلال گل زدند.

تصویر ذوب‌آهن هم مغلوب استقلال شد


نیمه اول این دیدار زیبا و جذاب دنبال شد و در شرایطی که ذوب آهن برای رسیدن به گل تلاش بیشتری انجام می دهد این استقلال بود که روی ارسال خسرو حیدری و ضربه فرشید اسماعیلی به گل برتری دست پیدا کرد.

در ادامه بازی دو تیم نمایش زیبا و جذابشان را ادامه دادند و هر کدام شانس رسیدن به گل را داشتند که دروازه بان های دو تیم واکنش های فوق العاده ای داشتند و توانستند دروازه ها را بسته نگه دارند.

نیمه دوم هم مثل ۴۵ دقیقه اول شاهد نمایشی جذاب از دو تیم بودیم که سهم مالکیت توپ برای ذوب آهن بیشتر بود اما این استقلال بود که از معدود موقعیت هایش بهتر استفاده کرد و در در یک ضد حمله در دقیقه ۷۹ روی پاس زیبای فرشید اسماعیلی این بار بهنام برزای با ضربه سر دروازه ذوب آهن را باز کرد تا شاگردان منصوریان شرایط پیروزی را پیدا کنند.

در ادامه با وجود اینکه ذوب آهن تلاش زیادی کرد تا بتواند گل های خورده را جبران کند اما لایه های دفاعی استقلال آنقدر خوب و کم اشتباه عمل کردند که اجازه چنین کاری را به تیم میزبان ندادند.

این پنجمین پیروزی پیاپی استقلال در لیگ برتر است که باعث شد شاگردان علیرضا منصوریان با ۴۰ امتیاز در رده سوم جدول رده بندی قرار بگیرند.

 

 

Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: پرسپولیس,استقلال,فوتبال,لیگ برتر,دربی,خبرایرانی