آیت الله آملی لاریجانی: برخورد با مفسدان از وظایف خطیر دستگاه قضا است
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۰۷
کد مطلب: 68090
 
رئیس قوه قضائیه، گفت: برخورد با مفسدان و گسترش عدالت از جمله وظایف خطیر دستگاه قضائی کشور است.
 آیت الله صادق آملی لاریجانی پس از حضور در حرم مطهر امام خمینی (ره) و تجدید میثاق با آرمان های بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران، ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر اظهار کرد: انقلاب اسلامی یک انقلاب بی بدیل است که با رهبری امام با مجاهدت مجاهدان و ایثار ایثارگران پدید آمد؛ انقلابی که در شرق و غرب بدیل ندارد.

 
رئیس قوه قضائیه افزود: شاخصه اصلی انقلاب اسلامی، بحث مردم سالاری و اسلامیت این نظام است.

 
آملی لاریجانی اضافه کرد: در چارچوب این نظام، نظام قضائی جمهوری اسلامی ایران تعریف می شود که وظایف بسیار خطیری از جمله گسترش عدالت، احیای حقوق عامه، رسیدگی به دعاوی مظلومان و برخورد با مفسدان و تعقیب مجرمین برای آن ترسیم شده است.

 
وی گفت: همین جا در جمع مسولان عالی قضائی و مضجع گرامی با امام راحل تجدید میثاق می کنیم و در گام برداشتن در مسیر اهداف ایشان تلاش می کنیم.

 
آملی لاریجانی ادامه داد: ما مسئولان قوه قضائیه آنچه که در توان داریم برای فعالیت این اهداف به میان آوردیم مخصوصا در برخورد با مفسدان افتصادی و برای تامین آزادی های مشروع و برای احیای حقوق عامه و گسترش عدالت و رسیدگی متقن به دعاوی و تظلم خواهی.

 
وی افزود: طبیعتا محدودیت هایی در قوه داریم و تلاش مسئولان این است که در همین چارچوب و در حد مقدورات بتوانیم مشکلات را مرتفع کنیم.

 
رئیس دستگاه قضاء افزود: قوه قضائیه در طول سال های گذشته مسیر پرتلاطمی داشته و امروز مفتخریم که در چارچوب قوانین عمل می کنیم و میزان حجم پرونده ها با تلاش مسولان انجام می شود.

 
وی افزود: ما با آرمان های امام (ره) تجدید میثاق می کنیم که بتوانیم رضایت مردم و اهداف انقلاب را برآورده کنیم و ارشادات رهبری و حمایت های ایشان در این مسیر کارساز بوده است و از ایشان تشکر می کنیم همچنین از یادگار امام تشکر می کنیم که وقتی را به این جمع اختصاص داد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: آملی لاریجانی ، رئیس قوه قضاییه ، مفسدان