ترامپ؛ منفورترین رئیس جمهور 4 دهه اخیر آمریکا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۱۵
کد مطلب: 66911
 
نتایج جدیدترین نظرسنجی نشان می‌دهد که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا که قرار است روز جمعه رسما قدرت را در اختیار بگیرد، با کاهش شدید محبوبیت روبرو است و یکی از منفورترین روسای جمهور آمریکا در دهه‌های اخیر به شمار می‌رود.
 در حالی که دونالد ترامپ رئیس جمهور منتخب آمریکا برای شرکت در مراسم تحلیف آماده می شود، نظرسنجی سی ان ان- او آر سی حاکی است که تنها 40 درصد آمریکایی از روش ترامپ برای مدیریت دوره انتقالی تا زمان برگزاری مراسم تحلیف ابراز رضایت و حمایت کرده‌اند که این به شدت پایین تر از سایر روسای جمهور آمریکا در تاریخ معاصر این کشور بوده است.

این نظرسنجی افزود: ترامپ در حالی وارد کاخ سفید خواهد شد که با پایین ترین میزان محبوبیت یک رئیس جمهور در آمریکا در 4 دهه اخیر روبرو شده است.

ترامپ بلافاصله نتایج این نظرسنجی را محکوم کرد و گفت: بسیاری از نظرسنجی‌ها در آستانه انتخابات 8 نوامبر نشان می‌داد که هیلاری کلینتون نامزد حزب دموکرات پیروز خواهد شد. همان کسانی که نظرسنجی‌های انتخاباتی را به صورت تلفنی انجام می دادند، الان نیز در حال انجام نظرسنجی درباره میزان محبوبیت رئیس جمهور هستند.

این نظرسنجی نشان می‌دهد که میزان محبوبیت ترامپ حداقل 20 درصد کمتر از 3 رئیس جمهور قبلی وی بوده و میزان محبوبیت وی نسبت به اوباما زمانی که برای ورود به کاخ سفید آماده می شد، بیش از 44 درصد کمتر است.

اوباما در آستانه ورود به کاخ سفید با محبوبیت 84 درصدی روبرو بود، این رقم برای بیل کلینتون 67 درصد در اواخر 1992 بود و جورج دبلیو بوش نیز در ژانویه 2001 میلادی با محبوبیت 61 درصدی روبرو شد.

نظرسنجی دیگری که توسط واشنگتن پست و ای بی سی نیوز انجام شده نشان می‌دهد که 44 درصد شهروندان آمریکایی بر این باورند که ترامپ صلاحیت ریاست جمهوری را دارد و بیش از 52 درصد نیز اعلام کرده‌اند که ترامپ شایستگی ریاست جمهوری آمریکا را ندارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: رئیس جمهور آمریکا ، دونالد ترامپ