سیگارهای گران‌قیمت و شامپاین، نتانیاهو را گیر انداخت!
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب: 66520
 
تحقیقات پلیس نشان می دهد نخست وزیر اسراییل از یک تهیه کننده فیلمهای هالیوودی هدایایی مثل سیگارهای گران‌قیمت کوبایی و شامپاین دریافت می کرده است.
 تحقیقات قضایی درباره بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل باعث به راه افتادن بحثهایی درباره  توافق سری بین نتانیاهو و صاحب یک روزنامه شده است.  این روزنامه  به نفع وی مطالبی را منتشر می کرده است. نکته دیگر که در بحثهای رسانه ای مطرح می شود مربوط است به دریافت هدیه از یک فیلم ساز هالیوودی از سوی نتانیاهو. این مسایل می توانند منجر به تهدیدی برای بودن نتانیاهو در قدرت باشد.
 
به گزارش «لس آنجلس تایمز»؛ این هفته بحثها درباره تحقیقات مربوط به فساد مالی نتانیاهو بسیار شدت گرفت زیرا رسانه های اسراییل خبر از وجود نواری دادند که در آن نتانیاهو و آرنون موزیز صاحب روزنامه درباره توافق مالی صحبت می کنند که مربوط به پوشش رسانه ای دلخواه نتانیاهو می شود.
 
نخست وزیر که هر نوع خطا در این زمینه را انکار می کند هفته  گذشته به اتهام دریافت نامناسب هدایایی مثل سیگارهای بسیار گران‌قیمت کوبایی و شامپاینهای بسیار گران‌قیمت از سوی تهیه کننده هالیوودی «آرنان میلشان» دو بار از سوی مقامات مورد بازجویی قرار گرفت.
 
طبق گزارشات روزنامه حاآرتص و کانال دو تلویزیون اسراییل، گرچه نتانیاهو و  آرنون موزیز صاحب روزنامه یدیعوت آحارانوت درباره انتقادهای این روزنامه از نتانیاهو بارها با هم درگیری داشته اند،  ولی ظاهرا پلیس فایلهای صوتی مکالماتی را بدست آورده است که در آن نتانیاهو و آرنون موزیز درباره پوشش رسانه ای مناسب نخست وزیر با یکدیگر صحبت می کنند.

Share/Save/Bookmark
مرجع : العالم
کلمات کليدی: نتانیاهو ، سیگار گران قیمت ، فیلمساز هالیوودی ، فساد مالی