مخالفانی که فقط در آستانه انتخابات دلواپس مردم می شوند!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۳۱
کد مطلب: 66167
 
در روزهای اخیر هجمه ها علیه رئیس جمهوری شدت گرفته و انتظار می رود که بیش از این نیز شود. چرا که اگر قرار باشد در شرایط فعلی انتخاباتی برگزار شود قطعا و یقیناً روحانی پیشتاز خواهد بود.
سرویس سیاسی خبرایرانی، بنابراین نیروهای مخالف آن باید دست به کار شوند که البته شدند و تمام توان خود را برای تخریب رقیب قَدر خود به کار گیرند.

جالب آن جایی است که به گفته کارشناسان سیاسی نقادان اصلی به دولت یازدهم کسانی هستند که خود دست اندرکاران سال های بحران در 8 ساله دولت مهرورزی بوده اند.

این اتفاقات اگرچه دولت و شخص رئیس جمهوری را آزرده خاطر خواهد کرد، اما در نهایت به نفع دولت تمام خواهد شد.

چرا که هجمه‌های اخیر علیه رئیس‌جمهور صرفا کارکرد انتخاباتی دارد اما در عمل نتیجه عکس می‌دهد.

در همین رابطه آیت‌الله محسن غرویان در گفت وگو با یکی از رسانه ها درباره رفتارهای سعید جلیلی و مناظره‌های غیرمستقیم او با قالیباف و روحانی گفت: طبیعی است که برخی هنگام انتخابات کسانی که قصد شرکت دارند، یاد مردم می‌افتند و از فقر موجود و وضع معیشت مردم انتقاد می‌کنند تا بخواهند با رفتارهای پوپولیستی رای جمع کنند.

او ادامه داد: این افراطیون اگر نگران کشور هستند، به جای نقد دولت سیاست‌گذاری‌های کلان خود را در اقتصاد مطرح کنند، کارتن‌خواب‌ها و گورخواب‌ها یک مساله جزئی از کل مسائل موجود در کشور است.

این مدرس حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: نگاه این آقایان به اقتصاد جهانی و بین‌المللی بود که باعث شد تحریم‌های سنگین را بر کشور اعمال کنند، انزوایی که ما در جهان به‌دست آوردیم به دلیل وجود همین تفکر بود. او در ادامه افزود: چرا عده‌ای سعی می‌کنند مقابل برجام بایستند، این سند بر اساس تعامل ما با جهان به ثبت رسید که همین امر باعث شد سایه جنگ و تحریم‌ها از سر ما برداشته شود.

غرویان یادآور شد: با یک نگاه گذار کافی است بررسی کنید در زمان همفکران جلیلی معیشت مردم در چه وضعیتی قرار داشت.

او در پاسخ به این سؤال که آیا جلیلی قصد دارد با این‌گونه رفتار‌ها خود را به اصولگرایان تحمیل کند تا از او به عنوان کاندیدای اصلی حمایت کنند، گفت: اصولگرایان هم خودشان تمایلی به جلیلی ندارند از طرفی هم مردم تفکرات افرادی مانند وی را دیگر تحمل نمی‌کنند. همه زمانی را که دولت در دست احمدی‌نژاد بود، خوب به خاطر دارند و قطعا دیگر نمی‌خواهند چنین تفکری کشور را اداره کند پس به کسانی مانند جلیلی رأی نخواهند داد.

اتهام افکنی و برچسب زنی نتیجه معکوس خواهد داشت

کمال الدین پیرمؤذن، نماینده سابق مردم اردبیل در مجلس شورای اسلامی گفت: تاکید همیشگی رهبرانقلاب وخواست قلبی ملت بزرگ ایران اسلامی ، وحدت مسئولان و پرهیز از کشیده شدن اختلاف سیاسی به عرصه عمومی است و لذا انتظار می رود مسئولان ارشد نظام از مجادلات و کشمکش های بیهوده سیاسی پرهیز نمایند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس نهم ضمن انتقاد از تنش های سیاسی در جهت تخریب دولت گفت: تاکید همیشگی رهبرانقلاب وخواست قلبی ملت بزرگ ایران اسلامی ، وحدت مسئولان و پرهیز از کشیده شدن اختلاف سیاسی به عرصه عمومی است و لذا انتظار میرود مسئولان ارشد نظام از مجادلات و کشمکش های بیهوده سیاسی پرهیز نمایند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با اشاره به انتخابات پیش رو ابراز داشت: نباید برای رسیدن به اهداف سیاسی و توجیه عملکردهای فراقانونی اخلاق را ذبح کنیم و فضاسازی علیه اطرافیان رئیس جمهور، فقط شائبه انگیزه های انتخاباتی وسیاسی دارد.

پیرمؤذن با هشدار نسبت به ایجاد هیجانات کاذب در افکارعمومی گفت: مطمئنا در چنین مقاطع حساسی، اتهام افکنی و برچسب زنی چهره های سیاسی به یکدیگر به سرمایه ارزشمند اجتماعی لطمات فراوان وارد اورده و نتیجه معکوس خواهد داشت و در 2انتخابات اخیر مردم به عقلانیت و منطق واعتدال رای داده اند.

کسانی به دولت به دلیل شرایط اقتصادی می تازند که خود مسببان اصلی آن بوده اند

سید محمود میرلوحی، معاون پارلمانی وزیر کشور دولت اصلاحات در خصوص بالا گرفتن روند تخریب دولت در ایام نزدیک به انتخابات، گفت: یکی از بارزترین مصادیق فشار به دولت حقوق‌های نجومی است که با آن‌که ریشه در ادوار گذشته دارد، اما هنوز به عنوان حربه‌ای برای تخریب این دولت در بوق و کرنا قرار گرفته است و این درحالی است که املاک نجومی به فراموشی سپرده شده است.

او با اشاره به این که هر چه به انتخابات نزدیک تر می شویم، چنین فشارهایی در حال شدت گرفتن است، افزود: این که بسیاری از اقدامات دولت یازدهم در فضایی جهت ‌دار از سوی رسانه‌ها انعکاس می‌ یابد، امری‌ست که در ادامه بازی‌های سیاسی و جناحی جریان رقیب دولت روحانی تفسیر و معنا می ‌شود.

این فعال سیاسی اصلاح طلب معتقد است دولت تدبیر و امید در طول این چند سالی که بر سر کار بوده است توانسته خدمات ارزشمندی را به کشور ارائه دهد و البته که جامعه دارای حافظه قوی است و سختی های دوران تحریم را فراموش نمی کند.

میرلوحی با اشاره به این که برجام، کاهش تورم و تک رقمی کردن آن دستاوردهایی است که دولت آن ها را با دستان بسته به ثمر رسانید، ادامه داد: امروز درهای دیپلماسی و تعامل مثبت جمهوری اسلامی ایران با دنیا گشوده شده و به مراتب در حال پذیرایی از روابطی هستیم که می تواند در آینده نه چندان دور قفل های اقتصادی کشور را بگشاید.

او با بیان این که ما برای رسیدن به مرحله ‌ای ‌که امروز در آن قرار داریم هزینه‌ های بسیاری را متحمل شده ایم، گفت: جال آن جاست که امروز کسانی به دولت به دلیل شرایط اقتصادی می تازند که خود مسببان اصلی آن بوده اند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب معتقد است، اگر امروز مساله رکود عمیقا در جامعه و در امرار معاش خانواده ها ریشه دوانده است و دولت هنوز باید برای حوزه هایی همچون مسکن، گردشگری و اشتغال اهتمام لازم را صرف کند، اما موفقیت های زیادی نیز تاکنون کسب شده است و برای تکمیل نیاز به یک دوره دیگر دارد. فضای اقتصادی ایران مستعد است و دیگر مخالفان امروز دولت که همان کسانی هستند که یک بار در دولت نهم و دهم خاطره بدی را برای جامعه ایجاد کردند. این بار این گروه نمی ‌توانند دوباره برگردند تا همان شیوه های حکومتی را ابزار کار خود قرار دهند و کشور را به تصمیم‌های پرهزینه مبتلا کنند. امروز با سیاست‌های آقای روحانی و دولت یازدهم دارند، آن فضای محدود، به یک فضای تعامل تبدیل شده است.

معاون پارلمانی وزیر کشور دولت اصلاحات با اشاره به شرایط بدی که از دولت گذشته به ارث رسیده است، بیان کرد: دولت مهرورزی با پایان کار خود چیزی حدود 450 هزار میلیارد دلار یعنی 150 هزار میلیارد تومان بدهی را برای دولت بعدی به ارث گذاشت. دولت نهم و دهم 1100 میلیارد دلار مصرف کرد که فقط 900 میلیارد دلار آن از محل نفت و میعانات غیر نفتی بوده است. این دولت چیزی حدود 35 هزار میلیارد تومان از صندوق ذخیره ارزی که از دولت اصلاحات باقی مانده بود نیز توسط دولت احمدی نژاد مورد استفاده قرار گرفت و نتیجه تمام این اتلاف منابع حجم عظیمی از بدهی هایی بود که دولت روحانی را به خود مشغول کرد.

وی افزود: در زمان دولت اصلاحات صادرات نفت حدود 8/3 میلیون بشکه در روز بود و این تعداد در زمان دولت مهروزی به کم تر از یک میلیون بشکه در روز رسید و آن چه از عملکرد دولت روحانی برآمده صادرات گسترده منابع نفتی یعنی چیزی به میزان زمان قبل از تحریم ها است که با استناد به همین موارد محدود می توان این گونه نتیجه گرفت که دولت تدبیر و امید در مقایسه با عملکرد منفی دولت گذشته و با وجود بار مشکلاتی که از آن دولت برایش به ارث رسیده، عملکرد اقتصادی مثبتی را داشته است. از طرفی آن چه در زمینه های اقتصادی باید به گونه ای ملموس برای جامعه تحقق پیدا کند، هنوز نیاز به تلاش هایی دارد که باید از سمت دولت و دیگر قوای تاثیرگذار در کشور به عمل بیاید.

دولت روحانی وارث بی‌برنامگی های دولت قبلی است

محمدباقر سعادت، نماینده اصلاح طلب مجلس شورای اسلامی با اشاره به توفیقات دولت یازدهم در عرصه اقتصادی گفت: دولت تدبیر و امید توانست تورم را در مقایسه با سال های گذشته کاهش دهد و این خود یک موفقیت بزرگ است، اما اما در خصوص نتایج تحولات اقتصادی به گونه ای که آن نتایج در جامعه و برای مردم ملموس باشد، نیاز به برنامه ریزی های درازمدت وجود دارد.

او همچنین بیان کرد: آن چه امروز برای جامعه بسیار مشکل آفرین شده، مباحث مربوط به اشتغال و بیکاری است. برای حل موانع موجود بر سر راه حوزه هایی همچون مسکن، اشتغال، صنعت و غیره نیاز به همکاری و اهتمامی لازم از سوی دولت و تمامی نهادهای تاثیرگذار در کشور هستیم.

سعادت با بیان این که دولت تدبیر و امید وارث بی‌برنامگی ها و مشکلاتی است که از دولت قبلی به ارث رسیده، ادامه داد: از محدودیت های اعمالی در بانک ها گرفته تا مسائلی همچون پرداخت یارانه ها که هر ماه مبلغی سنگین را بر دوش دولت قرار می‌دهد، می توان به عنوان مواردی یاد کرد که به نوعی روند توسعه اقتصادی کشور را کند کرده است.

این نماینده مجلس با بیان این که ایران دارای ظرفیت ها و پتانسیل های بالایی همچون منابع عظیم نفتی است، ادامه داد: در بسیاری از استان‌هایی که نیروگاه های عظیم اتمی وجود دارد نباید معضلی به اسم بیکاری دامن گیر جوانان باشد.

سعادت ضمن مثبت ارزیابی کردن عملکردهای اقتصادی دولت افزود: هنوز در بسیاری از زمینه ها آن چه مورد انتظار مردم است، تحقق نشده است و این مهمی است که نیاز به گذر زمان دارد.
Share/Save/Bookmark