روایتی از یک هتل دریایی
چرا سفر کیش گران­تر از ترکیه است؟/ پاتوق بچه پولدارها در کیش کجاست؟
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۲۲
کد مطلب: 66000
 
چرا سفر به کیش گرانتر از سفر به ترکیه و دوبی تمام می شود؟

سرویس گردشگری خبرایرانی، اقامت رویایی در یک هتل دریایی در جریزه کیش چقدر آب میخورد؟ یک شب سه میلیون و 550 هزار تومان، در سوئیت رو به غروب. این پول احتمالا معادل دو ماه حقوق خیلی از تحصیل کردههایاین مملکت است؛ ولی کسانی هستند که این پول را برای یک شب اقامتشان در کیش می­پردازند. هتل«ترنج کیش» هنوز مدتی زیادی از افتتاح آن نگذشته اما در همین مدت کوتاه توجه اقشار متمول و شخصیتهایی مشهور قرار گرفته .


از رئیس جمهور گرفته تا خیلی از خواننده­ها و بازیگرها به این قیمته­های نجومی هر شب پُر می­شود؟ مگر ما چقدر آدم ثروتمند داریم؟ پُرس و جوی ما از عوامل هتل به اینجا رسید که در این مقطع از سال که هر شب ظرفیت هتل تکمیل است و در اوج تابستان و گرما هم کمتر پیش می­آید اتاقی خالی بماند. مثل اینکه واقعا پولدار زیاد داریم.

اقامت رویایی در یک هتل دریایی در جریزه کیش چقدر آب میخورد؟ یک شب سه میلیون و 550 هزار تومان، در سوئیت رو به غروب. این پول احتمالا معادل دو ماه حقوق خیلی از تحصیل کردههایاین مملکت است؛ ولی کسانی هستند که این پول را برای یک شب اقامتشان در کیش می­پردازند. هتل«ترنج کیش» هنوز مدتی زیادی از افتتاح آن نگذشته اما در همین مدت کوتاه توجه اقشار متمول و شخصیتهایی مشهور قرار گرفته . از رئیس جمهور گرفته تا خیلی از خواننده­ها و بازیگرها به این قیمته­های نجومی هر شب پُر می­شود؟ مگر ما چقدر آدم ثروتمند داریم؟ پُرس و جوی ما از عوامل هتل به اینجا رسید که در این مقطع از سال که هر شب ظرفیت هتل تکمیل است و در اوج تابستان و گرما هم کمتر پیش می­آید اتاقی خالی بماند. مثل اینکه واقعا پولدار زیاد داریم.

این هتل چه ویژگی خاصی دارد؟

هتل ترنج کیش اولین هتل دریایی ایران است. یعنی 100 اتاق روی آب قرار دارند و با یک اسکله چوبی به هم متصل هستند. در داخل اتاق می­توانید از کف شیشه ای داخل دریا را ببینید. اگر تا اینجا قیمت نجومی هتل برایتان  قانع کننده نبود باید بدانیدکه ترانسفرCIP  وVIP این هتل هم روی باند فرودگاه به استقبال­تان می­آید و در هنگام خداحافظی هم بدرقه­تان می­کند. 

اگر باز هم قانع شدید احتمالا رستوران ایتالیایی، رستوران روی آب و بوفه آزاد صبحانه و ناهار آن فرقی در نظرتان ایجاد نمی­کند. مشتریان این هتل بیشتر افراد متمول و پولدار هستند که لابد شبی دو تا سه میلیون تومان برایشان خُرد است. تصاویر زیادی هم از حضور هنرمندان در این هتل تا حالا منتشر شده. از داریوش مهرجویی و رضا عطاران گرفته تا شهرام ناظری و علی زندوکیلی. البته خیلی از این بازیگران به دعوت منطقه آزاد کیش و در جریان برگزاری جشنوره­ای مختلف در این هتل اسکان داده می­شوند. هر چند همین دو سه هفته پیش نوید محمدزاده با هزینه شخصی به هتل رفته بود و سیروان خسروی هم وقتی برای برگزاری کنسرت به جزیره کیش سفر می­کند مشتری پرو پا قرص«ترنج» است. بعضی مقامات ارشد کشورمثل رئیس جمهور هم از هتل بازدید کرده­اند. گاهی اتاق­های این هتل را توریستای خارجی از کشورهای اروپایی، کاندا و آمریکا رزرو می­کنند.

همین رفت و آمد ستاره­ها و چهره­های سرشناس عملا تبدیل به برگ برده تبلیغاتی برای این هتل شده است.

مالک هتل کیست؟

مالکیت هتل خصوصی است و علی صدوق به عنوان سر مایه گذار این پروژه معرفی شده است  اما شنیده می­شود او دو شریک دیگر به نام­های صرافان و نوروزی هم می­دارد. شرکت یکتا نگین کیش که کار تاسیس این هتل را همان زمان با مدیریت علی صدوق ساخت این هتل را آغاز کرده است. قبل­تر گفته شده برای ساخت فاز اول این هتل 40 میلیارد تومان هزینه شده و فاز دوم آن در دست احداث است؟

چرا سفر کیش گران­تر از ترکیه است؟

رئیس جامعه تور گردانان دیروز در گفت و گویی با خبرگزاری تنسیم به این پرسش پاسخ داد کخ چرا سفر به جریزه کیش گران­تر از سفر ترکیه تمام می­شود؟ البته نه فقط کیش بلکه خیلی از مقاصد گردشگری دیگر داخلی هم همین وضعیت را دارند.

به همین دلیل هم هست که گرایش به سفرهای خارجی در سالای اخیر افزایش یافته. ابراهیم پورفرج مهم­ترین دلیل این مسئله را رقابتی نبودن فضای گردشگری داخلی می­داند. او در این زمینه گفته:«راهکار بستر سازی برای سفر ارزان،‌رقابتی کردن خدمات و هزینه سفر است. گرانی سفر در ایران چند عامل تعیین کننده در حوزه هزینه­ها دارد از جمله پذیرایی، حمل ونقل،‌اقامت و ورودی­ها، مثلاً رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی، یکباره حق ورودی به ایران را 50 درصد بالا برد که این روی سفر گردشگرخارجی به صورت مستقیم و به صورت غیر مستقیم روی مردم خودمان تاثیر دارد و مشورت ما را نیز گوش نکردند.»

 


ریس جامعه تور گردانان کشور توضیح داده:«بنابراین همه این عوامل در کنار هم باعث گرانی سفر در ایران هزار تومان بود ولی الان همان اتاق برای یک شب اقامت در هتل به 850 هزار تومان افزایش یافته است، بالاخره اگر گران ادامه داده:«این گرانی سفر باعث میشود، بالاخره اگر گران هم میشود و تورم وجود دارد چند درصد؟!»

پور فرج ادامه داده:«این گرانی سفر باعث دو مشکل میشود، اول اینکه مردم دیگر سفر داخلی کم می­روند و یا حداقل در هتل­ها اقامت نخواهندکرد، دوم هم اینکه مردم تشویق می­شوند به سفرهای خارجی بروند، مثلاً همین الان برای اقامت 4 تا5 شب اقامت در ترکیه حدود یک میلیون و نیم می­گیرند، ولی با همین هزینه در کشورخودمان، مسافر نمی­تواند در سفر به برخی شهرها مانند کیش و مشهد در هتل 4 ستاره اقامت کند.»

رئیس جامعه تور گردانان گفته:«بنابراین این بخشنامه و آیین­نامه این گرانی سفر را نمی­توانید بگیرید و باید زیر ساخت­های سفر فراهم شود، مثلاً در اصفهان یک و دو هتل 5 ستاره وجود دارد و دیگر مسافر حق انتخاب نداردو اگر هزینه اقامت گران اعلام شود مسافر حق انتخاب ندارد، بر این اساس مهمترین کار در این حوزه برای ارزانی سفر این است که ارائه خدمات و هزینه­های سفر در ایران رقابتی شود.»

 

نوع اتاق

ظرفیت

قیمت هرشب

اتاق دو تخته

2

یک میلیون و 300هزار تومان

اتاق دو تخته رو به دریا

2

یک میلیون و700هزارتومان

اتاق دو تخته رو به غروب

2

یک میلیون و 900هزار تومان

سوئیت رویال ترنج

2

یک میلیون و65 هزار تومان

سوئیت رویال رو به دریا

2

یک میلیون و950 هزار تومان

سوئیت رویال رو به غروب

2

دومیلیون و 150هزار تومان

سوئیت امپریال

2

3میلیون و 550 هزار تومان

سرویس اضافه

4

250 هزار تومان

Share/Save/Bookmark