ضربات سخت انصارالله به سعودی‌ها در عربستان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۵۴
کد مطلب: 65729
 
انصارالله یمن از ساقط کردن یک پهپهاد سعودی‌ها در جنوب عربستان و نیز انهدام یک تانک آبرامز و یک خودروی زرهی ارتش این کشور در در استان عسیر خبر داد.
به نقل از خبرگزاری سبأ نت یمن، یک منبع نظامی اعلام کرد که جنبش مردمی انصارالله یمن و نیروهای نظامی وابسته به آن موفق به سرنگونی یک فروند پهپهاد عربستانی در نزدیکی پایگاه نظامی مشعل در منطقه مرزی جازان واقع در حنوب عربستان شدند.

این منبع افزود: یک دستگاه تانک آبرامز عربستان و یک خودروی زرهی دیگر ارتش این کشور نیز در پایگاه المصفق در عربستان منهدم شدند. همچنین مراکز تجمع سربازان عربستانی در منطقه الخوبه نزدیک به مرزهای یمن چندین بار با آتش توپخانه هدف قرار گرفت.

منبع مذکور در ادامه از کشته شدن دو نظامی عربستانی در پایگاه الهنجر و در نزدیکی گذرگاه علب در استان عسیر عربستان خبر داد و گفت: توپخانه ارتش یمن و کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله تپه عامر واقع در منطقه عسیر و پایگاه العش در استان نجران را هدف قرار داده و یک خودروی زرهی عربستان در ارتفاعات رجلا این کشور با یک راکت هدف قرار گرفت و تمامی سرنشینان آن کشته شدند.

ائتلاف متجاوز عربی به رهبری عربستان تا این لحظه واکنشی در این خصوص نداشته است.

تنها خبرگزاری رسمی عربستان (واس) به نقل از منصور الترکی، سخنگوی امنیت ملی این کشور به کشته شدن یک سرباز در تبادل آتش میان نیروهای این کشور با نیروهای جنبش انصارالله در منطقه مرزی جازان اعتراف کرد.

این سومین نظامی است که عربستان از شنبه گذشته از کشته شدنش در درگیری‌ها با نیروهای انصارالله خبر می‌دهد.

محمد عبدالسلام، سخنگوی جنبش مردمی انصارالله یمن در بیانیه‌ای که در صفحه رسمی جنبش در فیس بوک منتشر کرد، تاکید کرد: نهادهای نظامی کشور و یگان موشکی یمن ثابت کرد که سپر مستحکم کشور بوده و توان ادامه نبرد را دارد و می‌توانند دشمن را به شکلی که حتی فکرش را هم نمی‌کند، غافلگیر سازند.

عبدالسلام در ادامه تاکید کرد: انتقال جبهه نبرد و توسعه آن در جبهه‌های پشت مرزها و پاسخ موشکی به حملات دشمن از نظر  ما مشروع و در قانون این حق برای ما در نظر گرفته شده است. این دفاع یک مسئولیت ملی، انسانی و اخلاقی برای ما در مواجهه با دشمنی است که از ارتکاب هر اقدام ناقض حقوق و هتک حرمت مقدسات ابایی ندارد.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری ایسنا
کلمات کليدی: انصارالله ، سعودی ها ، عربستان