آخرین جعبه سیاه توپولوف روسیه پیدا شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۶
کد مطلب: 65422
 
غواصان تیم نجات روسیه بعد از تلاش فراوان موفق شدند سومین و آخرین جعبه سیاه هواپیمای توپولوف وزارت دفاع این کشور که اوایل هفته در دریای سیاه سقوط کرده بود را پیدا کنند.
بنا بر گزارش‌های رسیده، تیم‌ نجات در نهایت سومین جعبه سیاه هواپیمای «توپولوف 154» وزارت دفاع روسیه که اوایل هفته در مسیر «لاذقیه» سوریه با 92 سرنشین در سوچی سقوط کرد را پیدا کردند.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش کرد، بنا به گفته منابع سرویس‌های امنیتی روسیه، تیم نجات این کشور یک نوار ضبط شده متعلق به سومین جعبه سیاه هواپیمای توپولوف 154 روسیه که در دریای سیاه سقوط کرده بود را پیدا کردند و به ارتش روسیه تحویل دادند.

این منبع روز پنجشنبه (امروز) به ریانووستی اعلام کرد: «فیلم‌های ضبط شده زیادی پیدا شده است که به احتمال بسیار زیاد متعلق به سومین جعبه سیاه است. کل فیلم در یک سطل جمع‌آوری شده است و به ارتش تحویل داده شد».

این منبع پیشتر اعلام کرد که سومین دستگاه ضبط صوت هنوز پیدا نشده است. اولین جعبه سیاه روز سه‌شنبه هفته جاری برای رمزگشایی به مسکو فرستاده شد و وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه (دیروز) اعلام کرد که سومین جعبه سیاه از کف دریا بیرون آورده شده است.

هواپیمای توپولوف 154 روسیه که روز یکشنبه از مسکو عازم سوریه بود، حدود 20 دقیقه بعد از سوختگیری و بلند شدن از شهر جنوبی «ادلر» روسیه در نزدیکی سوچی سقوط کرد.

یکی از نیروهای اجرای قانون روسیه روز پنجشنبه اعلام کرد که مرحله اصلی عملیات جستجو و نجات با پیدا شدن قطعات اصلی هواپیما و 19 جسد در دریای سیاه، به پایان رسیده است.

وزارت دفاع روسیه روز چهارشنبه (دیروز) اعلام کرد که غواصان موفق شده‌اند دومین جعبه سیاه هواپیمای نظامی توپولوف «Tu-154» را نیز در دریای سیاه پیدا کنند.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: جعبه سیاه ، توپولوف ، روسیه ، دریای سیاه