توصیه حجتی به کشاورزان

خبرگزاری ایسنا , 28 آذر 1395 ساعت 11:11

وزیر جهاد کشاورزی به مشکلات باغداران و لیمو کاران اشاره کرد و گفت: سرطانی که به جان لیموهای کشور افتاد، بیماری جاروک جادوگر بود که اگر کشاورزان به بحث الگوی کشت توجه داشته باشند، بسیاری از این مشکلات رفع خواهد شد.


محمود حجتی در جمع خبرنگاران در خصوص مشکلات کشاورزان و باغداران رودانی، افزود: با تلاش و پیگیری همکارانمان و کارهای تحقیقاتی و همچنین همکاری باغداران رقم جایگزین لیمو که رقمی مقاوم است به نام پرشین لایم که خواستگاه آن نیز ایران است شناسایی شد.


وی تصریح کرد: نهال این رقم بین باغداران توزیع‌شده که با استقبال خوب باغداران نیز مواجه بودیم و امیدواریم بتوانیم تقاضای باغداران را پاسخگو و با جایگزینی این رقم که در رابطه با بیماری جاروی جادوگر مقاوم است در آینده شاهد کاهش مشکلات لیمو کاران باشیم.

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص مشکلات کشاورزان نیز گفت: به کشاورزان توصیه می‌کنیم که برای رفع مشکلات موجود و جلوگیری از مشکلات پیش رو به توصیه همکاران ما توجه کنند.

حجتی افزود: در حوزه جهاد کشاورزی و توسط کارشناسان ما به بحث الگوی کشت توجه زیادی شده و برای کاشت محصولات کشاورزی سهمیه‌بندی خاصی در اختیار کشاورزان قرار داده می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: اگر کشاورزان به بحث الگوی کشت توجه داشته باشند، بسیاری از مشکلات آن‌ها رفع خواهد شد و می‌توانیم تصمیمات بهتری را لحاظ کنیم.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: محصولات کشاورزی، محصولاتی هستند که باید به‌صورت تازه خوری و در میادین تره‌بار عرضه و جذب بازار داخلی شوند، اما وقوع ناگهانی این امر امکان‌پذیر نیست و افت قیمت را به همراه خواهد داشت.

حجتی اذعان کرد: اگر کشاورزان به توصیه همکاران ما توجه کنند این مشکلات کمتر مشاهده می‌شود و نباید این توقع ایجاد شود که دولت در خصوص مشکلات بادمجان در بازار ورود کند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: باید از طریق نهادسازی و تعاونی‌های تولیدکنندگان و با کمک سازمان تعاون، غرفه‌هایی تهیه و در اختیار کشاورزان قرار گیرد تا محصولات خود را به‌طور مستقیم عرضه کنند و مشکل پس‌زدگی محصولاتشان رفع شود.


کد مطلب: 64525

آدرس مطلب: http://newsirani.com//news/64525/توصیه-حجتی-کشاورزان

خبر ایرانی
  http://newsirani.com