آخرین وضعیت واگذاری مراکز نگهداری معتادان به بهزیستی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۴۲
کد مطلب: 63404
 
معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان تهران گفت: مقدمات واگذاری مراکز ماده 16(مراکز نگهداری از معتادان متجاهر) به بهزیستی در حال انجام است چون باید تفاهم‌نامه‌ای در مورد تأمین امنیت این مراکز و نحوه اجرای آن به امضا برسد.
حمیدرضا شمسی گفت: فعلاً مقدمات واگذاری مراکز ماده 16(مراکز نگهداری از معتادان متجاهر) به بهزیستی در حال انجام است چون باید به صورت کامل تفاهم‌نامه‌ای به امضا برسد.

وی ادامه داد:‌ در این تفاهم‌‌نامه نحوه واگذاری این مراکز به بهزیستی و اجرای برنامه باید دقیقاً تشریح شود چون افراد معتادی که به مراکز ماده 16 می‌روند،‌ طی احکام قضایی و انتظامی سپرده می‌شوند در نتیجه این بحث‌ها باید ابتدا حل و فصل شود تا بتوان واگذاری را انجام داد.

شمسی گفت:‌ موضوع تأمین اعتبارات در قدم‌های بعدی تعریف می‌شود چرا که اگر این مراکز در اختیار ما قرار گیرد بحث تأمین امنیت این مراکز بسیار مهم است زیرا این معتادان به حکم قاضی وارد مراکز ما می‌شوند و تأمین حفاظت این مراکز و نحوه خروج آنها بسیار اهمیت دارد.

معاون توسعه پیشگیری بهزیستی استان تهران گفت: در حال حاضر حدود 3800 معتادی که توسط نیروی انتظامی جمع‌آ‌وری شده و تحت عنوان معتاد متجاهر به مراکز ما می‌آید وجود دارد.

شمسی ادامه داد: حدود هزار نفر نیز در مراکز ماده 16 که تحت نظر ستاد مبارزه با مواد مخدر است وجود دارد که در مجموع 4800 نفر در حال حاضر در مراکز نگهداری معتادان متجاهر ساماندهی شده‌اند.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: مراکز نگهداری معتادان ، بهزیستی ، معتادان متجاهر