تکذیب خبر گروگان‌گیری در اصفهان
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۵
کد مطلب: 57493
 
معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان اصفهان با تکذیب خبر گروگان‌گیری در اصفهان گفت: رزمایش دفاع شهری با فرض عملیات گروگان‌گیری در چهار منطقه اصفهان به‌ منظور افزایش آمادگی و توانمندی نیروها در برابر حوادث و تهدیدات امنیتی برگزار شد.
 بعد از ظهر دیروز در پی انتشار خبری ناقص مبنی بر گروگان‌گیری در سینما ساحل اصفهان، کانال‌های شبکه‌های مجازی با دامن زدن به این موضوع رزمایش عملیاتی پلیس را به‌ عنوان یک گروگان‌گیری واقعی جلوه دادند که باعث منتشر شدن این خبر کذب در سطح گسترده‌ای از فضای مجازی شد.

در پی انتشار این موضوع جهانگیر کریمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اصفهان ضمن اشاره به برگزاری رزمایش دفاع شهری با فرض عملیات گروگان‌گیری در چهار منطقه اصفهان اظهار کرد: این رزمایش امروز به‌ منظور افزایش آمادگی و توانمندی نیروها در برابر حوادث و تهدیدات امنیتی از ساعت 16 تا 18 امروز برگزار شد.

وی استفاده از تمام تجهیزات پلیس برای برقراری امنیت در مواقع حساس و بحرانی خبر داد و عنوان کرد: در این رزمایش تمام دستگاه‌های امدادی اصفهان نیز فرماندهی انتظامی استان اصفهان را همراهی کردند.

معاون اجتماعی نیروی انتظامی استان اصفهان هدف از برگزاری این رزمایش را آزمایش عملکرد و سرعت پلیس در برابر حوادث، ارتقاء توانمندی و همکاری بین مردم و دستگاه‌های مختلف دانست و افزود: با توجه به اهمیت رزمایش‌ها در ارتقاء آمادگی نیروی پلیس در مواجه با حوادث، در طول سال رزمایش‌های مختلفی توسط نیروی انتظامی اجرا می‌شود.

کریمی در پایان از همکاری و همراهی مردم در اجرای موفقیت‌آمیز این رزمایش تقدیر کرد و اظهار داشت: خوشبختانه این رزمایش در نقاط تعیین‌ شده با موفقیت به انجام رسید و توانستیم به تمام اهداف از پیش تعیین‌شده دست پیدا کنیم.

وی از نمایش قدرت و اشرافیت بالای مأموران سخت‌کوش پلیس در این رزمایش گفت و بیان کرد: این رزمایش در منطقه بهارستان، سینما ساحل، خیابان مصلی و امام‌زاده محمد برگزار شد.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: رزمایش دفاع شهری ، اصفهان ، گروگانگیری