مونسان:

جزيره كيش به عنوان زير مجموعه اداره كل مدارس خارج از كشور در نظر گرفته شود

22 ارديبهشت 1393 ساعت 14:54

سيد محمد بطحائي قائم مقام وزارت آموزش و پرورش از عزم جدي اين وزارتخانه براي تبديل كيش به الگوي برتر آموزشي كشورخبرداد


به گزارش خبرایرانی، سيد محمد بطحائي در مراسم معارفه مديرجديد اداره آموزش و پرورش كيش و توديع مدير سابق اين اداره كه صبح امروز درمركز همايش هاي بين المللي كيش برگزار شد با بيان اين مطلب گفت : بررسي ها نشان مي دهد كه جزيره كيش ظرفيت تبديل شدن به يك الگوي آموزشي را دارد و وزارت و آموزش و پرورش نيز در مسيرتحقق اين امر از هيچ كوششي فروگذار نخواهد كرد.

وي با اشاره به اهميت جايگاه آموزش و پرورش در توسعه پايدارهركشور افزود : با الگوسازي آموزشي در كيش مديران ساير استانها مي توانند از طرح هاي آموزشي و تجارب موفق اين منطقه نمونه برداري كرده و مشكلات اموزش و پرورش شهرخود را با سرعت و دقت بيشتري برطرف كنند.

سيد محمد بطحائي ازبرنامه هاي دولت براي بهسازي منابع انساني با هدف افزايش انگيزه و ارتقاء توانمندي معلمان و دبيران خبر داد و گفت : توجه جدي به منابع انساني به عنوان مولفه هاي اساسي براي رشد و توسعه جامعه از مهمترين اولويتهاي كاري وزرات آموزش و پرورش در سالهاي93 و 94 است.

بطحائي با تاكيد بر اينكه بحث تعليم و تربيت در كشوري كه آموزش بر مبناي فرهنگ ناب ديني و اسلامي است جايگاه ويژه اي دارد اظهار داشت : تربيت افراد شايسته در سايه بهره گيري از يك نظام اموزشي استاندارد و منطبق با آموزه هاي ديني مهم ترين گام در دسترسي به سعادت همه جانبه و رسيدن به توسعه پايدار است . مهندس مونسان مدير عامل و رئيس هيات مديره سازمان منطقه آزاد كيش نيز در اين مراسم با اشاره به آمادگي كامل سازمان منطقه آزاد كيش براي همكاري درجهت استاندارد سازي نظام آموزشي منطقه ابراز اميدواري كرد با حمايت و موافقت مسئولان وزارت آموزش و پرورش ، جزيره كيش به عنوان زير مجموعه اداره كل مدارس خارج از كشور در نظر گرفته شود تا امكان بهره گيري از امكانات آموزشي و نيروي انساني متخصص بش از پيش فراهم شود.

مهندس مونسان با تاكيد براينكه انتظار سازمان منطقه آزاد كيش در خصوص روند رشد و پيشرفت آموزش و پرورش بيش از يك روند توسعه اي معمولي است افزود : ما آماده هستيم تا با تمام توان امكانات سخت افزاري مورد نياز مدارس را تامين كرده و البته انتظار داريم آموزش و پرورش كيش هم با يك جهش چشمگير مسير توسعه و ارتقاء كمي و كيفي را طي كند.

حجت الاسلام والمسلمين عليدادي امام جمعه كيش نيز در اين مراسم با تاكيد بر جايگاه تعليم و تربيت در نظام اسلامي گفت : به لطف خدا در ماههاي اخير شاهد گام هاي بلندي در عرصه آموزش جزيره كيش بوده ايم و اگر بخوايم اين منطقه نمونه باشد توجه به امور زيربنايي و در راس آنها مباحث آموزشي اجتناب ناپذير است.

وي با تقدير از تلاش هاي مديريت قبلي آموزش و پرورش كيش كه در آرام كردن فضاي آموزشي تلاش بسيار كردند ابراز اميدواري كرد با حمايت مسئولان و تلاش معلمان شاهد تحول اساسي وپيشرفت روزافزون آموزش و پرورش كيش باشيم.

هاني معلمي مدير جديد اداره اموزش و پرورش كيش نيزفعاليت در پيشه معلمي را بسيار ارزشمند و حساس خواند و افزود : براي دستيابي به يك نظام اموزشي موفق بايد به توانمندي ها و جايگاه فعاليت خويش باور و اعتقاد قلبي داشت و براي عملي كردن باورها تلاش كرد.

حقي مدير سابق اداره اموزش و پرورش با اشاره به موفقيت هاي دانش آموزان مقاطع مختلف كيش در آزمون هاي ورودي دانشگاه ها و جشنواره هاي علمي و فرهنگي به فضاي همدلي و همكاري در محيط هاي اموزش كيش اشاره كرد و از همكاري و نگاه خاص مهندس مونسان و مديران سازمان منطقه ازاد كيش براي پيشبرد امور آموزشي در اين منطقه تشكر كرد.

در پايان اين مراسم با اهداي لوح سپاس از زحمات حقي قدر داني و حكم هاني معلمي رئيس جديد اداره آموزش و پرورش كيش به وي ابلاغ شد.


کد مطلب: 5728

آدرس مطلب: http://newsirani.com//news/5728/جزيره-كيش-عنوان-زير-مجموعه-اداره-كل-مدارس-خارج-كشور-نظر-گرفته-شود

خبر ایرانی
  http://newsirani.com