انتشار منشور حقوق شهروندی به‌زودی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۳
کد مطلب: 55134
 
وزیر دادگستری با تاکید بر لزوم برنامه ریزی برای دستگاه ها و کارمندان نهادهای قضایی به منظور اجرای حقوق شهروندی از انتشار منشور حقوق شهروندی از سوی دولت یازدهم در آینده نزدیک خبر داد.
حجت‌الاسلام والمسلمین پورمحمدی در پاسخ به پرسشی در خصوص کاهش اطاله دادرسی اظهار کرد: به برخی پرونده ها می توان در یک مرحله رسیدگی کرد؛ اما از طرفی این احتمال وجود دارد که حق شهروندان ضایع شود. در مرحله بعدی ممکن است اشکالاتی به حکم وارد شود که نیازمند بررسی مجدد است که این مراحل در کند شدن اطاله دادرسی موثر خواهد بود.

وی حجم زیاد پرونده ها را از دیگر مشکلات در خصوص طولانی شدن تاریخ رسیدگی به پرونده‌ها عنوان کرد و گفت: هم اینک دغدغه عمده ما کاهش پرونده است که به کلیه نظامات اجتماعی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و نیز فرهنگ عامه باز می گردد و رسانه ها  نیز نقش زیادی در این بین دارند.

پورمحمدی قوت گرفتن اجرای احکام را دارای نقشی بازدارنده خواند و ادامه داد: حقوق شهروندی مجموعه ای از قوانین است که در دفاع از شهروندان در بخش های مختلف وجود دارد و مجموعه اقدامات ما در محاکم نیز در دفاع از حقوق شهروندی صورت می گیرد.

وی در مصاحبه با رادیو گفت وگو ، بر لزوم برنامه ریزی برای دستگاه ها و کارمندان نهادهای قضایی به منظور اجرای حقوق شهروندی تاکید کرد و افزود: آقای رئیس جمهور عنوان کردند که می خواهیم آنچه به‌عنوان حقوق شهروندی در قوانین و بیانات حضرت امام(ره) و رهبری آمده یا در عرف وجود دارد، جمع بندی کرده و به‌عنوان یک منشور حقوق شهروندی منتشر کنیم و خوشبختانه به جمع بندی رسیده اند و امیدواریم در آینده نزدیک منتشر شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری ایسنا
کلمات کليدی: وزیر دادگستری ، حقوق شهروندی ، دولت یازدهم