نخستین عملیات استشهادی در ماه رمضان در قلب تل آویو
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۷
کد مطلب: 48554
 
منابع فلسطینی گزارش دادند که در نخستین عملیات استشهادی در ماه مبارک رمضان در قلب تل آویو و در نزدیکی وزارت جنگ رژیم صهیونیستی، ۴ صهیونیست کشته و ۷ نفر دیگر نیز زخمی شدند.

به گزارش رسانه‌های خبری فلسطین، چهار صهیونیست چهارشنبه شب در جریان تیراندازی دو جوان فلسطینی در شهر تل آویو کشته و هفت نفر دیگر زخمی شدند که حال برخی از آنها وخیم است.

روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارانوت نوشت: سه اسرائیلی کشته و هفت نفر دیگر در مرکز تل آویو به ضرب گلوله زخمی شدند.

سپس شبکه دهم تلویزیون رژیم صهیونیستی از افزایش شمار کشته های صهیونیست ها به چهار نفر بعد از مرگ یک شهرک نشین زخمی خبر داد.

سایت دبکا وابسته به سازمان‌های جاسوسی رژیم اسرائیل نیز اعلام کرد که سه نفر از زخمی ها دچار مرگ بالینی شده اند.

روزنامه یدیعوت آحارانوت نوشت که عملیات تیراندازی در مجتمع تجاری "سارونا" در نزدیک مقر وزارت جنگ رژیم صهیونیستی روی داد و مجریان آن دو فلسطینی هستند که بعد از زخمی شدن، دستگیر شدند.

رسانه های رژیم صهیونیستی به نقل از سخنگوی بیمارستان "ایخیلوف" در شهر تل آویو گفتند که وضعیت چهار نفر از زخمی ها وخیم است و تلاش زیادی برای نجات آنها انجام می شود.

در همین حال، پلیس رژیم صهیونیستی در بیانیه‌ای اعلام کرد که عملیات تیراندازی در داخل و خارج از مرکز تجاری سارونا بوقوع پیوسته است.

سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که دو مجری عملیات زخمی و بازداشت شدند و یکی از آنها در بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت و وضعیت او وخیم است.

این سخنگو افزود: مجریان عملیات دو جوان از شهرک یطا در شهر الخلیل در جنوب کرانه باختری و عضو یک خانواده هستند.

مجریان عملیات

جنبش اسلامی در شهرک یطا در صفحه خود در شبکه اجتماعی فیسبوک اعلام کرد که دو مجری عملیات خالد موسی محمد شحاده مخامره و محمد احمد موسی شحاده مخامره و از اعضای جنبش حماس هستند.

براساس اطلاعات رسانه های رژیم اسرائیل، مجریان عملیات در رستوران "میکس برند" در نزدیک محل حمله غذا خورده و سپس از رستوران خارج شده و با سلاح های خود به سمت مجتمع تجاری سارونا تیراندازی کرده اند. صدای تیراندازی به مدت بیش از یک دقیقه در محل شنیده شده است.

هراس صهیونیست‌ها

درپی وقوع این عملیات، فضایی از رعب و ترس در محل ایجاد شد و صهیونیست ها به هر سو فرار کردند و حتی برخی از ترس در یخچال های موجود در فروشگاه‌های نزدیک محل عملیات مخفی شدند تا اینکه نیروهای پلیس وارد محل شدند.

سایت های رژیم صهیونیستی ویدئوهای تلاش عناصر پلیس این رژیم برای به شهادت رساندن یکی از مجریان عملیات را منتشر کردند اما وی جراحت های متوسطی برداشته و به بیمارستان "شیبا" در شهر تل آویو منتقل شد.

یک صهیونیست گفت: صدای چهار شلیک شنیدیم و از محل فرار کردیم. سپس صدای چهار شیلیک دیگر شنیدیم. دیدم خیلی ها از محل فرار می کنند و سپس نگهبانان را با سلاح در محل دیدم.

یک زن صهیونیست در محل نیز گفت که در نزدیک رستوران "میکس برنر" نشسته و تیراندازی بی امان را دیده است و و در یکی از فروشگاهها مخفی شده است.

در پی این عملیات، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی تیم امنیتی خود را برای نشستی فوری در مقر وزارت جنگ در تل آویو فراخواند تا راههای پاسخ به این عملیات را بررسی کند. این دعوت دقایقی بعد از فرود هواپیمایش در فرودگاه تل آویو بود.او از سفر مسکو باز می گشت.

روزنامه یدیعوت آحارانوت نوشت: مجریان عملیات لباس رسمی به تن داشتند و سفارش غذا دادند و چمدان به همراه داشتند و سپس شروع به تیراندازی کردند.

34 صهیونیست از زمان آغاز انتفاضه قدس در اوایل ماه اکتبر گذشته تاکنون کشته و نزدیک به 500 نفر دیگر در سلسله عملیات های شهادت طلبانه فلسطینی ها زخمی شده اند. این عملیات ها در پاسخ به یورش شهرک نشینان صهیونیست به مسجد الاقصی و نقشه اشغالگران برای تقسیم زمانی و مکانی این مسجد صورت گرفته است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: عملیات استشهادی،ماه رمضان ، تل آویو