دانشمند ایرانی و همسرش در آلمان /عکس
تاریخ انتشار : سه شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۴۵
کد مطلب: 47470
 
آلبوم موسیقی «زیباترین رویا» به آهنگسازی و تنظیم «رضا برون» (بزرگمهر) و صدای دکتر «عارف رفعت» (از دانشمندان جوان پزشکی ایران که در کشور آلمان فعالیت می کند) به تهیه کنندگی دکتر «مهدی بزرگی زاده» طی هفته ای که گذشت در شهر «برلین» آلمان رونمایی و در اروپا نیز منتشر شد.
در این برنامه ابتدا سخنرانی به زبان آلمانی در پیرامون موسیقی و فرهنگ ایرانی انجام شد و سپس مهندس «مجید سعیدی» نوازنده و مدرس سنتور در برلین به بررسی موسیقی ایرانی و تحلیل آلبوم «زیباترین رویا» پرداخت. سپس از بزرگمهر به عنوان آهنگساز و تنظیم کننده، «عارف رفعت» به عنوان خواننده و همچنین دکتر مهدی بزرگی زاده به عنوان تهیه کننده اثر دعوت شد که در پیرامون این آلبوم توضیحاتی را به آگاهی شنوندگان برسانند.

شایان ذکر است که در پایان این مراسم هم قطعاتی در فرم بداهه نوازی با سنتور بزرگمهر و صدای عارف رفعت نواخته شد که با استقبال گرمی از سوی مخاطبان ایرانی و آلمانی رو به رو گردید.

 

 

ناگفته نماند این اثر با یازده قطعه در آواز اصفهان و دستگاه های نوا و سه‌گاه با اشعاری از سایه، حافظ، سعدی، خیام، رهی معیری و عارف رفعت تولید و منتشر شده است.

مراحل ضبط این آلبوم در شهر های برلین، تهران و اصفهان انجام گردیده و در استودیو «چکاوک» زندرود نیز میکس و مسترینگ شده است.

 

 

همچنین در این آلبوم نوازندگانی همچون ارسلان کامکار (عود)، رضا برون «بزرگمهر» (سنتور)، نگار خارکن (کمانچه آلتو)، لیلا شریفان (تار)، کاوه معتمدیان (کمانچه)، پیمان صحیحی (تنبک و دف)، علیرضا قاسمی (نی)، سعید میرزازاده (تار) و روح الله کبیری (تار و بم تار) به هنرنمایی پرداخته اند.

 

عارف رفعت که فارغ التحصیل رشته ژنتیک پزشکی در برلین آلمان می باشد از محضر اساتیدی همچون «حمیدرضا نوربخش» در عرصه آواز ایرانی، «آزاده رضایی» و «فرشاد فولادوند» در رشته آواز کلاسیک و اپرا و همچنین اساتید غیر ایرانی مانند «برت منینگ» و «رابرت لانته» استفاده کرده است.

 

«رضا برون» (بزرگمهر) هم آهنگساز و نوازنده سنتور جوان کشورمان می باشد که در برلین آلمان به تحصیل رشته موسیقی اشتغال دارد. وی از حضور بسیاری از اساتید موسیقی ایرانی و اروپایی همچون «مسعود رضایی نژاد»، «سعید ثابت»، «اردوان و پشنگ کامکار»، «سورنا صفاتی» و «هلموت زاپف» بهره فراوان گرفته است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : موسیقی ایرانیان
کلمات کليدی: دانشمند ایرانی ، خواننده،آلمان