برپایی بیش از چهار هزار و چهار صد تخته چادر در دو بخش مجردی و خانوادگی به همراه امکانات رفاهی شامل حمام، سرویس های بهداشتی، عرضه اقلام خوراکی  و استقرار تیم های هلال احمر و حراست از جمله امکانات مهیا شده برای گردشگران نوروزی کیش بود.

بر اساس آمارهای گرفته شده از ١٥ اسفند٩٤ تا ١٥ فروردین ٩٥ در مجموع یک میلیون و٢١ هزار و٥٠٠ نفر اقامت در کیش ثبت شده که با توجه به جمعیت ٢٧ هزار نفری کیش، این جزیره هر شب میزبان ٥١ هزار گردشگر بوده که این رقم تقریبا دو برابر جمعیت کیش است. در مجموع نهادهای مختلف دولتی و خصوصی جزیره کیش در بیست روز سفرهای نوروزی به یک میلیون نفر اقامت٫ خدمات ارائه کرده اند. 

برگزاری جشن های مختلف در پارک ماهیگیر٫ نوار سیاحتی کیش٫ کشتی یونانی٫ باغ راه٫ پارک ساحلی مرجان٫ مجموعه درخت سبز٫ تالار شهر٫ خانه بومیان  و اسکله بزرگ تفریحی به همراه نمایشگاههایی برای عرضه صنایع دستی و محصولات شهرهای مختلف کشورمان از جمله برنامه های نوروز 95 در جزیره کیش بود.

اجرای آیین های سنتی اقوام مختلف در اماکن عمومی، بازارها و مراکز تفریحی و مراسم  زیبای استقبال در مبادی ورودی نیز از برنامه های مورد توجه گردشگران در نوروز 95 بود.

ایجاد فضای شادی و نشاط  در تمام شهر وگستردگی جشن ها در نقاط مختلف ضمن تسهیل دسترسی و تنوع باعث شده بود خانواده ها بنابر سلایق خود از این جشن ها و نمایشگاه ها دیدن کنند.

آمارها نشان می دهد در ایام نوروز بیش از ٤٤ هزار و ٧١٣ نفر از امکانات پلاژ های ساحلی و استخرهای جزیره کیش بهره مند شده اند که در بخش آقایان ١٧ هزار و٦٢١  گردشگر و در بخش بانوان ٢٧ هزار و٩٢ نفر به این پلاژها و استخرها مراجعه کرده اند.

آمار استفاده از پلاژها و استخرهای کیش در بخش آقایان رشد١٧ در صدی و در بخش بانوان رشد ٢٠ درصدی را در مقایسه با سال گذشته به دست آورده است.

در بین مراکز گردشکری و تفریحی٫ کنسرت خنده در کشتی یونانی با ٨٠ هزار بازدید کننده و مجموعه درخت سبز و شهر حریره با بیش از ٤٠ هزار بازدید کننده بیشترین آمارهای گردشگران نوروزی را به خود اختصاص دادند و پس از آن پارک دلفین ها٫ کاریز٫ جنگ های شبانه، سافاری پارک٫ خانه بومیان و بولینگ مریم در رتبه های بعدی قرار گرفتند.

نمایش مهیج رمز و راز با حضور شعبده باز معروف ایرانی نیز با ٤٠ هزار بازدید کننده در زمره پر مخاطب ترین های نوروز ٩٥ جزیره کیش بود.

نظارت مستمر بر مراکز خرید و عرضه کالاها و اقلام خوراکی با قیمت های متعادل٫ اطلاع رسانی خوب برنامه ها٫ عرضه اجناس با کیفیت٫ ارائه خدمات مناسب در مراکز گردشگری٫ تفریحی٫ پذیرایی و اقامتی و برخورد خوب میزبانان با گردشگران نوروزی باعث شد سطح رضایتمندی گردشگران در ایام نوروز از جزیره کیش به رقم 95 درصد برسد.

همچنین بر اساس اعلام جوامع بازاریان٫ کلوپ داران و شناورها و مراکز پذیرایی میزان رضایتمندی فعالان این بخش ها نیز بالای 90 درصد بود که بیانگر افزایش کیفیت گردشگری در جزیره کیش است.

جامعه هتلداران نیز در نخستین روزهای نوروز خبر از اشغال 100درصدی هتل ها داد. از سویی خانه های گردشکری نیز در این ایام ضریب اشغال بالایی داشتند.

در ایام نوروز ٢٣ درصد از گردشگران در هتل های کیش، ١٣ درصد در کمپ ها و ٦١ درصد در خانه های گردشگری اسکان داشته اند.

بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش نیز در ایام نوروز در زمره اندک بیمارستان های کشور بود که با استقرار تیم کاملی از متخصصان در زمینه های مختلف پاسخگوی مراجعان بود. از 25 اسفند 94 تا 15 فروردین 95 بیش از 12 هزار و988 نفر از خدمات بیمارستان کیش و کلینیک امام علی (ع) بهره مند شدند.

در نوروز امسال بر اساس اعلام سازمان هواپیمایی٫ فرودگاه کیش در زمره سه فرودگاه پر تردد کشور پس از فرودگاههای مهرآباد و مشهد قرار گرفت و به عنوان پرترددترین فرودگاه جنوب کشور شناخته شد.

کنترل قیمت بلیت ها از دیگر عوامل مرثر بر سفر گردشگران به کیش در نوروز ٩٥ بود. همچنین در نوروز امسال میزان شکایت از خدمات و قیمت ها به کمترین میزان رسید.

با نظرسنجی های انجام شده میزان رضایتمندی از سفر به کیش و خدمات ارائه شده در این جزیره٫ به ٩٥ درصد افزایش یافته است که این آمار بیانگر ارتقاء کمی وکیفی گردشگری و ورود جزیره کیش به دوران جدیدی در صنعت گردشگری است.

رضایتمندی رییس جمهور از اقدامات انجام شده درکیش

نوروز95 با سفر رییس جمهور به جزیره کیش آغاز شد. در این سفر دکتر روحانی ضمن بازدید از بخش های مختلف زیرساختی٫ عمرانی٫ گردشگری و اقتصادی جزیره کیش از اقدامات انجام شده در این جزیره ابراز رضایت کرد.

رییس جمهور در نشست سالانه مدیران عامل مناطق آزاد٫ تغییرات کیش را در مقایسه با دو سال گذشته محسوس اعلام کرد.