تمهیدات وزارت بهداشت برای مسافران نوروزی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۴۰
کد مطلب: 42401
 
وزیر بهداشت با اشاره به خدمات حوزه وزارت بهداشت در ایام نوروز از بکارگیری ۱۸هزار نفر از عوامل اورژانس و یک سوم ظرفیت بیمارستانی در این طرح خبر داد.
حسن قاضی‌زاده هاشمی در رزمایش طرح نوروزی 95 با اشاره به وظایف وزارت بهداشت در نوروز 95 و بهره‌مندی از 21 پایگاه امداد هوایی در این طرح اظهار کرد: در طرح نوروزی سال 95، 18 هزار نفر از عوامل اورژانس 115 مشارکت دارند و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده یک سوم ظرفیت بیمارستانی نیز به ارائه خدمات درمانی خواهند پرداخت که با توجه به بهره‌مندی از این دو بخش، بیش از 90 هزار نفر وظیفه امدادرسانی در اورژانس و بخش درمانی وزارت بهداشت به حادثه‌دیدگان نوروزی را عهده‌دار خواهند بود.

وی با اشاره به وظایف دیگر حوزه بهداشت در نوروز 95 گفت: علاوه بر این 4500 نفر از ناظران حوزه بهداشت بر روند تهیه و توزیع غذا در رستوران‌های شهری و بین جاده‌ای نظارت خواهند داشت.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: شماره‌ تلفن‌های 190 و 149 به‌صورت شبانه‌روزی گزارشات مردمی از تخلفات رخ داده در این حوزه را ثبت می‌کنند و مورد رسیدگی قرار می‌دهند.

هاشمی در پایان با تأکید بر نقش ویژه مردم در رعایت مقررات ترافیکی برای کاهش تلفات رانندگی گفت: با توجه به اینکه شایع‌ترین علت مرگز مسافران در جاده‌های کشور واژگونی ناشی از خستگی و خواب‌آلودگی است، لازم است هموطنان ما توجه بیشتری در سفرهای نوروزی داشته باشند.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: مسافران نوروزی ، وزارت بهداشت ، رستوران ها