توضیحات اژه‎ای درباره عاملان حادثه سفارت عربستان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۹
کد مطلب: 38544
 
سخنگوی قوه قضاییه گفت: قرائنی در خصوص دست داشتن دشمن در واقعه حمله به سفارت عربستان وجود دارد.
حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه نود و یکمین نشست خبری در خصوص حمله به سفارت عربستان، گفت: دسته دوم افراد بازداشت شده در این خصوص مظنون هستند که خودشان تشکیلات ایجاد کرده‌اند و یا دشمن در بین آنها نفوذ کرده است و توانسته با سوءاستفاده از آنان باعث آتش زدن سفارتخانه و ورود به آن شوند.

وی تأکید کرد: قرائنی در خصوص دست داشتن دشمن در این واقعه وجود دارد که دشمن از عناصر ساده‌اندیش سوءاستفاده کرده و آنان را آلت دست قرار داده است اما اکنون نمی‌توان در این خصوص قضاوت نهایی کرد.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: فردی که حدود 10 سال قبل در یکی از دانشگاه‌های استان‌های شمالی عضو فعال دفتر تحکیم آن زمان بوده است و به علت برخی اقدامات اخراج شده است و به صورت غیرحضوری بخشی از دروس طلبگی را خوانده در این موضوع دخیل بوده است و دستوراتی صادر کرده است.

اژه‌ای تأکید کرد: اینکه انگیزه وی چه بوده و چه ارتباطی با چه کسانی داشته است و اینکه آیا تخریب‌ها توسط ایشان یا افراد دیگر صورت گرفته موضوعاتی است که نمی‌توان در خصوص آن قضاوت کرد و مراکز مسئول هم اکنون در حال کسب اطلاعات از این افراد هستند و با همت دادستان تهران سیستم اطلاعاتی و نیروی پلیس ابعاد موضوع روشن خواهد شد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: عاملان ، سفارت عربستان ، قوه قضائیه