وزیر اطلاعات: بانفوذ نمی‌توان برخورد سطحی کرد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۳۱
کد مطلب: 36918
 
وزیر اطلاعات گفت: با هم افزایی دستگاه های امنیتی اعم از وزارت کشور، سپاه، بسیج، ارتش، ناجا و قوه قضائیه با برنامه های جامع اطلاعاتی ضریب امنیتی در کشور با وجود کاهش آن در جهان به طور مرتب در دو سال و نیم گذشته بالا رفته است.

حجت الاسلام سید محمود علوی در بیست و سومین همایش ائمه جمعه سراسر کشور با اشاره به حملات تروریستی اخیر در عربستان، کویت، تونس، لبنان و بیروت افزود: در جمهوری اسلامی ایران به همت و تلاش همه دستگاه ها به ویژه کارنامه منحصر به فرد وزارت اطلاعات شاهد چنین اتفاق هایی نبودیم.

وی با اشاره به راهبرد وزارت اطلاعات در همگرایی و هم اندیشی با نخبگان جامعه اظهار کرد: بر همین پایه همواره مایه آرامش نخبگان و خواص جامعه، ائمه جمعه، فرمانداران، استانداران، مسئولان، استادان دانشگاه و حوزه بوده ایم.

وزیر اطلاعات تاکید کرد: کار اطلاعاتی در چار چوب شرع مقدس اسلام و بر پایه حلال و حرام انجام می شود و به سادگی از احکام اولیه به سمت احکام ثانویه عدول نخواهد شد.

وی با بیان این که در کارهای اطلاعاتی ارزش های اخلاقی رعایت می شود، خاطرنشان کرد: برابر حکم شرع یک مجرم را باید مجازات کرد اما نمی شود به او توهین کرد و اسلام حتی توهین به دشمن را هم برنمی تابد. نتیجه چنین رویکرد، راهبرد و عملکردی حاکم شدن آرامش و به تعبیر رهبر معظم انقلاب "امنیتی بی بدیل" بوده است.

ی با تاکید بر این که در جامعه اسلامی پرچم هدایت بر دوش ائمه جمعه قرار گرفته است، ادامه داد: مقابله با انواع توطئه ها و انحراف های عقیدتی جز با همکاری ائمه جمعه وجود ندارد.

وی با بیان این که نفوذ آخرین حربه دشمن است، اظهار کرد: ‌دشمن در ابتدا سعی می کند در نظام نوپا با هرج و مرج و رویش قارچ گونه گروهک ها نگذارد نظم و انضباطی حاکم شود، بعد از آن سعی می کند از طریق کودتا نظام نوپا را از بین ببرد. دشمن سعی می کند حمله نظامی کند و اگر در این زمینه هم موفق نشد به بهانه های مختلف رو به تحریم می آورد و وقتی همه این ها را تجربه کرد در زمانی که بحث از رفع تحریم ها می شود راهبرد نفوذ را اتخاذ می کند که رهبر معظم انقلاب با نگاه عمیق، آینده نگر و آینده پژوه هشدار داده اند که هشداری ساده نیست.

علوی با راهبردی خواندن هشدار رهبری در زمینه نفوذ و نگاه ایشان به مسایل و قضایا گفت: نفوذ، راهبرد دشمن با تاکتیک هایی است که به کار می گیرد و این نیازمند دقت و مطالعه عمیق است. وی با بیان این که دشمن اهدافی برای نفوذ دارد که اطلاعاتی، اقتصادی، فرهنگی و یا اجتماعی است و بنا دارد در این لایه ها تاثیرگذاری کند،‌ افزود: به حول و قوه الهی و با تلاش سربازان گمنام (عج) این مقاصد شناسایی شده است.

رئیس دستگاه اطلاعاتی کشور خاطرنشان کرد: وزارت اطلاعات کارهای مطالعاتی زیادی در زمینه نرم افزاری انجام داده و در این زمینه اشراف اطلاعاتی دارد و ها مورد را زیر ضربه برده است.

وی با بیان این که ‌وزارت اطلاعات با اشراف کامل و هوشیاری، تمام موارد را زیر نظر دارد،‌ اظهار داشت: مساله نفوذ راهبرد بسیار حساسی است و نباید با آن به صورت سطحی برخورد شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری ایسنا
کلمات کليدی: وزیر اطلاعات،علوی،نفوذ