دستگیری عوامل شایعه‌پراکنی بمب‌گذاری در مترو
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۸
کد مطلب: 36866
 
سخنگوی نیروی انتظانی از دستگیری ۳ نفر از عوامل شایعه‌پراکنی درباره بمب‌گذاری‌ در متروی تهران خبر داد و گفت: ۳۰ مورد گزارش بمب‌گذاری در مترو به پلیس اطلاع داده شد ولی خوشبختانه هیچ‌کدام از این گزارش‌ها صحت نداشت.
سردار منتظرالمهدی در خصوص برگزاری مراسم اربعین اظهار داشت: خوشبختانه مراسم اربعین امسال با بالاترین ضریب امنیتی برگزار شد و بدون هیچ مشکل خاصی پایان یافت.

وی با اشاره به انجام نظرسنجی پلیس از زائران اربعین حسینی و رضایتمندی زائران از عملکرد پلیس نیز گفت: در نظرسنجی که از 24 هزار نفر زن و مرد بالای 15 سال انجام شد شرکت کنندگان این جامعه آماری نمره 64.17 را به پلیس دادند و رضایتمندی مردم نسبت به عملکرد پلیس به نسبت سال قبل با افزایش 1.2 نمره‌ای همراه بود. همچنین شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی میزان رضایتمندی خود از پلیس کشور عراق را معادل 15.5 عنوان کردند.

دستگیری 3 نفر به دلیل گزارش‌های دروغ درباره بمب‌گذاری در مترو تهران

سخنگوی ناجا در پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص علت حضور نیروهای یگان ویژه در ایستگاه‌های مترو و ادامه‌دار بودن این حضور، خاطر نشان کرد: اطلاعات و نظرسنجی‌های ما حاکی از رضایتمندی مردم در خصوص حضور نیروهای پلیس در ایستگاه‌های مترو است و خوشبختانه در دنیای امروز که بسیاری از کشورها که مورد حملات تروریستی قرار گرفته است، هیچ مشکل امنیتی در کشورمان بوجود نیامده است.

وی ادامه داد: حضور نیروهای پلیس در ایستگاه‌های مترو هم به سبب اجرای مانور است و هم باعث حفظ آمادگی نیروهای پلیس است و به نظرم حضور این نیروها به هیچ وجه به وجهه شهر آسیب نمی‌زند و احساس امنیت را در مردم مضاعف می‌کند.

منتظرالمهدی گفت: حضور نیروهای پلیس در ایستگاه‌های مترو با توجه به ضرورت‌های موجود تعیین می‌شود و امکان دارد کاهش و یا افزایش یابد.

سخنگوی ناجا در ادامه پاسخ به سوال خبرنگار تسنیم در خصوص خنثی‌سازی تهدیدهای انجام شده در مترو نیز افزود: همانطور که پیش از این عنوان کردم 30 مورد گزارش بمب‌گذاری در مترو به پلیس اطلاع داده شد ولی خوشبختانه هیچ‌کدام از این گزارش‌ها صحت نداشت.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری موفق نشست سران اوپک گازی در شهر تهران و برقراری بالاترین ضریب امنیتی در حین برگزاری این نشست گفت: در حین اجرای این نشست 30 مورد تماس تلفنی مبنی بر وجود بسته‌های مشکوک در مترو به اطلاع پلیس رسید که با حضور پلیس در محل‌های مذکور کذب بودن این ادعاها به اثبات رسید.

منتظرالمهدی گفت: علاوه بر این موارد پلیس تهران موفق به دستگیری 3 نفر به عنوان عواملی که مبادرت به ارائه گزارش‌های دروغ مبنی بر وجود بمب در ایستگاه مترو می‌کردند شد.

سخنگوی ناجا خواستار کنترل جدی‌تر مراکز معاینات فنی شد 

وی در ادامه نشست با تاکید بر اینکه شماره‌گذاری خودروها توسط پلیس برمبنای گواهی‌های ارائه شده از سوی سازمان استاندارد و محیط زیست انجام می‌شود، اظهار داشت: در سال جاری یک میلیون وسیله نقلیه توسط پلیس شماره‌گذاری شد و امروز بیش از 29 میلیون وسیله نقلیه در کشور در حال تردد هستند که از این میان یک میلیون و 235 هزار خودرو فرسوده وجود دارند که سهم زیادی در آلودگی هوا دارند.

منتظرالمهدی مهمترین علت آلودگی هوا را منابع متحرک از جمله خودروها عنوان کرد و خواستار جدی‌تر شدن اقدامات در خصوص استانداردسازی و معاینات فنی شد و افزود: لازم است کنترل عملکرد کاتالیست‌های خودروها به صورت جدی‌تری دنبال شود چرا که پس از حرکت خوردوها به میزان 50 تا 60 هزار کیلومتر، عملا این کاتالیست‌ها کارآیی خود را از دست می‌دهند و باید