نعمت‌زاده: آخوندی عصبانی شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۱۱
کد مطلب: 36150
 
وزیر صنعت با بیان اینکه سازمان حمایت قانونی است، گفت: به نظرم برادرمان آقای آخوندی از مخالفت سازمان حمایت با افزایش قیمت حمل و نقل ریلی عصبانی شده است.
محمدرضا نعمت زاده در خصوص اظهارات اخیر عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی که سازمان حمایت را سوسیالیستی و کمونیستی خوانده بود، گفت: این صحبت ها را قبول ندارم. سازمان حمایت قانونی است و براساس قوانین سازمان بازرسی هم به آن اذغان شده و این سازمان اقدامات لازم را برای مدیریت بازار انجام می دهد.

 وی با بیان اینکه در کنار سازمان حمایت، سازمان هدفمندی یارانه‌ها به ریاست معاون اول هم به مسائل قیمت گذاری و نظارت بر بازار می پردازد، افزود:  در سازمان هدفمند سازی یارانه ها سقفی برای افزایش قیمت حمل و نقل ریلی در نظر گرفته شده است حال اگر آقایان در خواست افزایش قیمت بیشتری دارند باید موافقت سازمان حمایت و مصوبه کارگروه تنظیم بازار را هم اخذ کنند.

وزیر صنعت اضافه کرد: گویا بخش حمل و نقل ریلی این روال قانونی را انجام نداده است.

نعمت زاده با اشاره به اینکه زمانی که وزیر راه این صحبت ها را مطرح کرده بود من تهران نبودم ، گفت: به نظرم برادرمان آقای آخوندی از مخالفت سازمان حمایت با افزایش قیمت حمل و نقل ریلی عصبانی شده است. اما به صورت کلی باید بگویم ما مسؤل قیمت گذاری نبودیم بلکه سازمان حمایت مسول اجرای مصوبات و نظارت بر بازار است.

هفته گذشته سازمان حمایت با افزایش قیمت بلیت قطار مخالفت کرد، در پی این مخالفت وزیر راه و شهرسازی این سازمان و سایر نهادهای مشابه را کمونیست خواند و گفت: این کارها تبعیت از مارکس و دیدگاه‌های سوسیالیستی است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: نعمت‌زاده، آخوندی ،سازمان حمایت