چرا کارخانه‌ها لبنیات را ۶درصد گران نکردند؟
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۳
کد مطلب: 35852
 
رئیس اتحادیه فروشندگان لبنیات با بیان اینکه سرانه مصرف شیر و محصولات لبنی در کشور پایین است، گفت: اگر قیمت ها افزایش یابد باز هم تقاضا کاهش خواهد یافت.
علی رجبی بیان کرد: در حال حاضر محصولات لبنی با مشکل کمبود تقاضا مواجه است و تولیدکنندگان حاضر نیستند با افزایش قیمت باز هم بازار را از دست بدهند.

وی گفت: با توجه به رکود صنایع لبنی و نامتعادل بودن عرضه و تقاضا در بازار این محصولات انتظار داشتیم دولت راهکاری غیر از افزایش قیمتها برای حمایت از تولید شیر خام و محصولات لبنی تعریف کند که تحقق نیافت.

رجبی افزود: اگر قیمتها افزایش یابد با کاهش تقاضا و مصرف، به سلامت مردم هم آسیب می رساند در حالی که یکی از موثرترین روش برای مبارزه با پیامدهای آلودگی هوا افزایش مصرف شیر و محصولات لبنی است.

رجبی در باره اینکه آیا به خاطر افزایش 100 تومانی خرید شیر خام حاضر به تغییر قیمت محصولات لبنی از جمله شیر، پنیر و ماست نشدید؟ گفت: در حال حاضر با کمبود تقاضا روبرو هستیم و اگر قیمت ها را افزایش دهیم بازهم تقاضا را کاهش می دهد و البته اگر طرف های تقاضا ظرفیت و کشش افزایش قیمت را می داشت مشکل ایجاد نمی کرد اما هر گونه افزایش قیمت باعث کاهش تقاضا خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، سازمان حمایت پیش از این ابلاغ کرد، کارخانه های لبنیات باید قیمت خرید شیر خام از دامداران را از اول دی ماه کیلویی 100 تومان افزایش دهند و در ازای آن قیمت ماست، پنیر و شیر را 6 درصد گران کنند که ظاهراً این مصوبه عملیاتی نشده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: گرانی لبنیات ، کارخانه ها ، صنایع لبنی