جزئیات و زمان سفر رئیس‌جمهور به ایتالیا و فرانسه
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۲
کد مطلب: 35781
 
رییس جمهور به دعوت رسمی مقامات بلند پایه ایتالیا و فرانسه 6 تا 9 بهمن به این کشورها سفر میکند.
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس جمهور به دعوت رسمی مقامات بلند پایه ایتالیا و فرانسه 6 تا 9 بهمن (26تا 29 ژانویه) به این کشورها سفر می‌کند.
 
وی در سفر خود به اروپا، ابتدا به ایتالیا و سپس فرانسه خواهد رفت.
 
رییس جمهور طی سفر به ایتالیا پس از استقبال رسمی، ملاقات‌هایی با رییس جمهور، نخست وزیر و سایر مقامات بلند پایه ایتالیا خواهد داشت. همچنین دیدار با تعدادی از سرمایه گذاران و صاحبان صنایع بزرگ ایتالیا نیز در برنامه سفر کوتاه به رم پیش بینی شده است.
 
حضور در واتیکان، دیدار و گفت و گو با پاپ از برنامه های احتمالی سفر به اروپا است.
 
روحانی همچنین به دعوت رسمی مدیر کل یونسکو در مقر این سازمان حاضر و پس از استقبال، به عنوان میهمان ویژه و اولین سخنران در جمع سران شرکت کننده در مجمع عمومی این نهاد بین المللی که بازوی فرهنگی سازمان ملل متحد است، سخنرانی خواهد داشت.
 
رییس جمهور در ادامه سفر خود به اروپا، پس از استقبال رسمی از سوی رییس جمهور فرانسه، با وی دیدار و گفت وگو خواهد داشت.
 
ملاقات‌های دوجانبه و چند جانبه، نشست و مصاحبه با سردبیران ارشد رسانه‌های اروپایی، ایتالیایی و فرانسوی، دیدار با نخبگان و اندیشمندان، نشست با صاحبان صنایع بزرگ و سرمایه‌گذاران از دیگر برنامه‌های پیش بینی شده سفر رییس جمهوری به اروپا است.
 
تعدادی از وزرا و مقامات بلند پایه کشورمان، رییس جمهوری را در این سفر همراهی خواهند کرد و اسنادی نیز برای همکاری‌های دو جانبه در عرصه‌های مختلف از سوی آنان به امضا خواهد رسید.
 
همزمان با سفر رییس جمهور، نشست‌های تخصصی و ملاقات‌هایی نیز میان سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی دو کشور انجام خواهد شد.
 
گفتنی است که رئیس جمهور پیش از این قرار بود 23 تا 26 آبان به اروپا سفر کند اما به دلیل حملات تروریستی پاریس و با هماهنگی میزبانان قرار شد در فرصت دیگری انجام شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
کلمات کليدی: سفر رئیس‌جمهور ، ایتالیا ، فرانسه