واکنش وزیر به مرگ دختر جوان در میدان فاطمی
تاریخ انتشار : دوشنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۰۹
کد مطلب: 35703
 
وزیر بهداشت با بیان اینکه کشور از لحاظ بیماری آنفلوانزا در وضعیت طبیعی به سر می‌برد، گفت: آمار مبتلایان و افراد بستری شده در اثر این بیماری در حد استاندارد است.
 سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی در حاشیه امضای تفاهمنامه طرح سلامت یار میان وزارت بهداشت و سازمان هلال احمر اظهار داشت: مرگ و میر در اثر بیماری آنفلوانزا در کشور داشته ایم، اما آمارها طبیعی است. این موضوع نباید باعث شود که مردم مسائل بهداشتی را رعایت نکنند بلکه توصیه ما به مردم این است که تمام موازین بهداشتی و موارد توصیه شده را به دقت رعایت کنند.

وی با اشاره به تصادف روز گذشته در میدان فاطمی و مرگ یک دختر جوان در مقابل بیمارستان توضیح داد: گزارش این حادثه صبح امروز به دست من رسید. روزانه ده‌ها نفر در اثر حوادث این چنینی جان خود را از دست می دهند و هر هفته در جاده های کشور بیش از سقوط یک هواپیما کشته می شوند. مطالب مطرح شده در یکی دو ماه اخیر یک عملیات روانی علیه وزارت بهداشت است که یک مهندسی پشت آن وجود دارد.

قاضی زاده هاشمی با اشاره به اینکه مردم از خدمات وزارت بهداشت رضایت دارند، ادامه داد: وقتی اخباری این چنینی از مرزهای ما خارج می شود و از تلویزیون های بیگانه منتشر می شود باید بدانیم که اهدافی پشت آن وجود دارد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: سلامت مردم در گرو جامعه پرستاری و پزشکان است. باید در انتشار چنین اخباری دقت کنیم زیرا اگر کادر درمان، پرستان و پزشکان دلسرد شوند این در ارائه خدمات آنها اثرگذار است و در نهایت امر، مردم هستند که ضرر می کنند. تا زمانی که جرمی ثابت نشده است، نام بردن از پزشک و پرستار به عنوان خاطیان امر درمان صحیح نیست.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: وزیر بهداشت ، آنفولانزا ، کادر درمان ، میدان فاطمی ، مرگ دختر جوان