زمان صدور کارت هوشمند ملی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۳
کد مطلب: 35201
 
رئیس سازمان ثبت احوال کشور گفت: با توجه به درپیش بودن انتخابات، زمان صدور کارت هوشمند ملی را برای سهولت افراد جهت شرکت در انتخابات به دو هفته کاهش خواهیم داد.
سید علیرضا آوایی در حاشیه پانزدهمین جلسه ستاد انتخابات کشور که صبح امروز در سازمان ثبت احوال برگزار شد، اظهار داشت: جلسات ستاد انتخابات از چندی پیش آغاز شده و سوالات مشکلات و ابهاماتی که در حوزه انتخابات وجود دارد مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد و خوشبختانه نتایج خوبی نیز به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه برای شرکت در انتخابات پیش رو به همراه داشتن شناسنامه و کارت ملی الزامی است، افزود: تعدادی از افراد در کشور فاقد کارت ملی هستند که چندین بار اعلام کرده‌ایم برای دریافت کارت خود اقدام کنند.

رئیس سازمان ثبت احوال کشور تصریح کرد: تعداد کسانیکه در کشور فاقد کارت ملی بودند زیر سه میلیون نفر بوده که بعد از اعلام صدور اطلاعیه‌های لازم حدود 200 هزار نفر برای دریافت کارت ملی خود اقدام کردند. بهتر است سایر اشخاص نیز نسبت به دریافت کارت ملی خود اعلام کنند.

آوایی تصریح کرد: در حال حاضرصدور کارت هوشمند ملی برای شهروندان حدود دو ماه به طولمی‌انجامد اما از ماه آینده به دلیل درپیش بودن انتخابات شرایطی محیا کردیم که زمان صدور به حداقل ممکن برسد و طی دو هفته در اختیار متقاضی قرار گیرد. بنابراین از اول بهمن ماه کسانیکه نسبت به دریافت کارت هوشمند ملی اقدام کنند طی دو هفته آن را تحویل خواهند گرفت.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: کارت هوشمند ، کارت هوشمند ملی ، ثبت احوال ، انتخابات