افشاگری جدید علیه اردوغان درباره کامیون‌های سلاح
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۳۸
کد مطلب: 35191
 
رئیس سابق سازمان اطلاعات نظامی ترکیه فاش کرد کامیون‌های وابسته به سازمان اطلاعات این کشور محموله‌های تسلیحات را برای گروه‌‌های تروریستی در سوریه ارسال کرده‌اند.
"اسماعیل حقی بکین" رئیس سابق سازمان اطلاعات نظامی ترکیه و معاون رئیس حزب الوطن تأکید کرد کامیون‌های متعلق به سازمان اطلاعات ترکیه که هنگام حرکت به‌سمت سوریه در اضنه توقیف شده بود، سلاح و تجهیزات نظامی برای گروه‌های تروریستی افراطی متشکل از عناصر بیگانه به‌ویژه چچنی و ایغوری حمل می‌کردند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)،‌ بیکن در گفت‌وگو با روزنامه کارشیالی تصریح کرد تحقیقاتی که درباره کامیون‌های وابسته به سازمان اطلاعات ترکیه انجام می‌شود، با هدف گشودن تحقیقات جدید درباره این حادثه انجام شده است.

وی افزود بازداشت نظامیان شرکت کننده در عملیات توقیف کامیون‌های سازمان اطلاعات ترکیه که حامل سلاح بودند و بازرسی از آن با هدف ایجاد رعب و وحشت و سرپوش گذاشتن بر جنایات و بستن راه به‌روی تحقیقات بین المللی احتمالی علیه مسئولان دولت حزب عدالت و توسعه ترکیه انجام شده است که در مجهز کردن گروه‌های تروریستی به سلاح و تجهیزات نظامی دست دارند.

وی درباره فراخوانده شدن یشار بیوک انیت رئیس سابق ستاد مشترک ارتش ترکیه برای انجام تحقیقات پس از هشت سال در ارتباط با بیانیه صادره در پی انتخابات ریاست جمهوری ترکیه در 27 آوریل 2007 ابراز  عقیده کرد فراخوانده شدن بیوک انیت برای تحقیقات، احتمالاً با دو هدف صورت گرفته است؛ یا ایجاد رعب و وحشت میان نیروهای مسلح ترکیه یا صدور حکم عدم پیگرد بیوک انیت برای سرپوش گذاشتن بر برخی مسائل .

نیروهای ژاندارمری ترکیه نوزدهم ژانویه سال گذشته، چندین دستگاه کامیون وابسته به سازمان اطلاعات ترکیه را پس از آن توقیف کردند که به آنها اطلاع داده شد که این کامیون‌ها حامل سلاح و مهمات برای گروه‌های تروریستی افراطی در سوریه هستند، این در حالی است که دولت حزب عدالت و توسعه، مانع عملیات بازرسی از کامیون‌ها شد و برای سرپوش گذاشتن بر این رسوایی تلاش کرد تا جایی که عزیز تاکجیا دادستان کل ترکیه را که دستور توقیف این کامیون‌ها را صادر کرده بود، از کار برکنار کرد. اسناد هم فاش کرد که عملیات بازرسی که تحت نظارت شمار زیادی از سربازان و افسران صورت گرفت، وجود کلاهک‌های موشکی را در داخل این کامیون‌ها اثبات کرده بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: کامیون سلاح ، ترکیه ، داعش ، اردوغان ، تروریسم