زمان ثبت‌نام در کاروان‌های حج تمتع ۹۵
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۴
کد مطلب: 35164
 
بنا بر اعلام شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری، ثبت‌نام زائران درکاروان‌های حج تمتع سال ۹۵ از ابتدای بهمن آغاز و به مدت سه هفته ادامه می‌یابد.
حجةالاسلام والمسلمین قاضی عسکر نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت درنشست شورای برنامه‌ریزی و هماهنگی بعثه مقام معظم رهبری برلزوم آسیب شناسی و ارزیابی و کارشناسی دقیق برای شناخت نقاط قوت و مراسم حج سال گذشته تاکید کرد و با اشاره به حوادثی که در مراسم حج 94 اتفاق افتاد، اهمیت تامین حقوق زائران درمذاکرات آینده با میزبان را خاطرنشان ساخت و خواستار بررسی موضوع درکمیته‌های کارشناسی با استفاده از کارشناسان خبره برای رسیدن به نتیجه مطلوب شد.

به گزارش بعثه‌ مقام معظم رهبری، قاضی عسکر همچنین پس از استماع آخرین گزارش درخصوص جانباختگان و مفقودان حادثه منا، خواستار روشن شدن وضعیت 10 زائری شد که تاکنون روند شناسایی پیکرهایشان نهایی نشده است.

نمانیده ولی فقیه از تلاش همه دستگاه‌ها در اعزام زائران و برگزاری با شکوه مراسم اربعین حسینی تقدیر کرد و گفت: کاربزرگی در مراسم اربعین امسال صورت گرفت که نتیجه تلاش‌ها و پیگیری‌های چند ماهه بسیاری از نهادها، ارگان‌ها و گروه‌های مردمی بود.

وی همچنین  برلزوم توجه به مدیریت متمرکز و پرهیز از موازی کاری تاکید کرد و آسیب شناسی جدی درحوزه‌های مختلف را برای تصمیم گیری‌های آینده مهم خواند.

قاضی عسکر با اشاره به اینکه حضور زائران کشورهای مختلف در مراسم اربعین حسینی در حال افزایش است، خواستار برگزاری نشست‌های مشورتی با مسئولان دیگر کشورها در این خصوص شد و گفت: نظارت جدی بر بخش‌های گوناگون این عملیات بزرگ لازم است و باید در محورهای مختلف از جمله صدور روادید، حمل و نقل، اعزام، تغذیه، نحوه خروج اتباع خارجی از کشور و... تمهیدات و تصمیمات لازم اندیشیده و اتخاذ شود.

در این جلسه اعلام شد ثبت نام از زائران درکاروان های حج تمتع سال آینده از اول بهمن آغاز و سه هفته ادامه خواهد داشت.

اطلاعیه سازمان حج و زیارت درخصوص اولویت‌های ثبت نام زائران نیز از هفدهم ربیع الاول (هشتم دی) همزمان با ولادت فرخنده حضرت رسول اکرم (ص) و امام جعفر صادق (ع) اعلام خواهد شد.

بر اساس این گزارش از 461 جان باخته فاجعه منا پیکر 382 نفر درایران و 69 نفر در عربستان دفن شده است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: حج تمتع ، قاضی عسکر ، زمان ثبت نام