اظهارات "دونالد ترامپ" کار دستش داد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۱
کد مطلب: 34778
 
پس از اینکه دونالد ترامپ بارزترین رقیب از میان نامزدهای حزب جمهوریخواه برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری 2016 خواستار جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا شد، دولت اسکاتلند دکترای افتخاری و لقب سفیر کار را از را وی پس گرفت.
دولت اسکاتلند پس از اظهارات افراطی نامزد جنجالی و پیشتاز حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در مورد مسلمانان، دکترای افتخاری وی را پس گرفت.

به گزارش پایگاه اینترنتی "العهد"،پس از اینکه دونالد ترامپ بارزترین رقیب از میان نامزدهای حزب جمهوریخواه  برای رقابت در انتخابات ریاست جمهوری 2016  خواستار جلوگیری از ورود مسلمانان به آمریکا شد، دولت اسکاتلند دکترای افتخاری و لقب سفیر کار را از را وی پس گرفت.

بنابر این گزارش، واکنش ها علیه  اظهارات این میلیاردر آمریکایی که مادرش اسکاتلندی است و صاحب دو ورزشگاه گلف در اسکاتلند است، شدت گرفته است.  بیش از دویست و پنجاه و هشت هزار نفر تا دیشب توماری را امضاء کردند و خواستار جلوگیری از ورود ترامپ به انگلیس شدند.

دانشگاه "رابرت گورودن" در ابردین (اسکاتلند) اعلام کرد: دکترای افتخاری در رشته مدیریت را که  در سال 2010 به وی داده شد، به سبب اظهاراتش که مناسب اخلاقیات و ارزشهای جامعه نیست، پس گرفته است.

این نامزد جنجالی انتخابات آمریکا ضمن تاکید بر اینکه مروج اسلام هراسی نیست، اوباما را فردی ابله توصیف کرد.

پیش تر محمد علی کلی، قهرمان سابق بوکس جهان، نیز از پیشنهاد دونالد ترامپ درباره جلوگیری از ورود مسلمانان به این کشور به شدت انتقاد کرده بود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری میزان
کلمات کليدی: ترامپ ، انتخابات ، آمریکا ، مسلمانان