انتقال رایگان زائران از مرز مهران توسط شهرداری تهران
تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۵
کد مطلب: 34339
 
شهردار منطقه 5 با اشاره به برخی اخبار مبنی بر جمع کردن موکب ها در مرز مهران گفت: موکب های شهرداری تهران در مرز مهران پابرجاست و تا مراجعه آخرین زائر نیز برپا خواهد بود.
سیدمحسن اسدی با بیان اینکه تمامی موکب های مرز مهران که توسط شهرداری منطقه 5 در ایام اربعین حسینی برپا شده است، پذیرای مردم از اقصی نقاط ایران است، افزود: بیش از 35 تا 40 هزار پرس غذای گرم، 30 هزار آبمیوه و چای داغ و یک میلیون بطری آب معدنی در بین زائرین در مرز مهران توزیع شده است.

وی درخصوص شایعه جمع کردن موکب های مرزی مهران گفت: به هیچ عنوان این موضوع صحت ندارد و شهرداری تهران موکب های خود را از مرز مهران جمع نکرده و احتمالا تا روز 3 شنبه و مراجعه آخرین زائر موکب ها برپا خواهند بود. بعد از پایانه مرزی مهران تا اولین شهر 11کیلومتر مسافت داریم که اتوبوس های شهرداری  تهران به صورت رایگان زائران را به آنجا انتقال می دهیم و از آنجا نیز مردم به سمت شهرهای خود می روند.

شهردار منطقه 5 با بیان اینکه 20 مدرسه، مساجد و حسینیه ها برای زواری که قصد داشتند داخل شهر اقامت کنند هم در این ایام تجهیز شده، خاطرنشان کرد: موکب های داخل پایانه ها برای شهرداری تهران بوده است و اگر موکبی جمع شده برای شهرستان های دیگر بوده که موکب های پذیرایی بوده و برای  اسکان زوار نبوده است.

وی با اشاره به اینکه امروز نسبت به روز گذشته شاهد کاهش مسافر بوده ایم، ادامه داد: شهرداری تهران در مرز مهران فضای اسکانی با مساحت بیش از 3500 متر مربع ایجاد کرد که حدود 3 تا 5 هزار نفر را در این ایام اسکان داده ایم. به طوری که ارائه 5 هزار پتو و بالش از دیگر خدمات به زوار بوده است.

اسدی با اشاره به ایجاد پارکینگ در شهر مرزی مهران یادآور شد: امسال با ایجاد پارکینگ بزرگ شهر مهران با ظرفیت 30 هزار خودرو، مشکلات سال گذشته که شهر مهران را تبدیل به پارکینگ خودروها کرده بود و تردد مردم را با مشکل مواجه کرده بود، به کلی رفع شد.

رییس ستاد خدمات رسانی پایانه مرزی مهران درخصوص ارایه خدمات حمل و نقلی هم اظهارکرد: این خدمات در 2 بخش ارایه شد. بخشی در شهر عراق بود که با همکاری شرکت واحد 700 دستگاه اتوبوس در مسیر مرز مهران اقدام به جابجایی مسافران کرد. از پایانه مرزی مهران تا داخل شهر نیز 50 دستگاه اتوبوس در 3 شیفت آماده خدمات دهی به مردم بودند که این خدمات کماکان ادامه دارد. تمامی این اتوبوس ها مردم را به مقصد تهران می رسانند و تنها اتوبوس های بین شهری خصوصی که جزو اتوبوس های شهرداری تهران نیست، از مردم پول دریافت می کنند که دخل و تصرف درآنها نیز از وظایف ما نیست.

شهردار منطقه 5 با تاکید بر اینکه تمامی خدمات شهرداری تهران در مراسم اربعین حسینی رایگان بوده است، ادامه داد: درمانگاه شرکت شهر سالم که داخل پایانه مرزی مهران برپا شده بود، بیش از 67 هزار پذیرش داشت که تعداد زیادی تزریقات، بستری، پانسمان و انتقال بیمار به داخل بیمارستان های شهر را داشته ایم.
Share/Save/Bookmark
مرجع : شهرنوشت
کلمات کليدی: شهرداری تهران ، موکب های شهرداری ، مرز مهران ، زائران اربعین