مسافرت به امریکا سخت شد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۹
کد مطلب: 34056
 
کاخ سفید اعلام کرد تدابیر امنیتی درمورد مسافران عازم امریکا را افرایش داده است ومقررات درمورد معافیت روادید برای ورود به آمریکا را محدود می کند.
رسانه‌های آمریکایی نوشتند: کاخ سفید روزدوشنبه گفته است که به دنبال حملات اخیر افراط گرایان دربرخی نقاط جهان، آمریکا تدابیر امنیتی درمورد برخی شهروندان کشورهای دوست را تشدید می کند.

براساس موافقتنامه امریکا با تعدادی ازکشورها، شهروندان برخی از'کشورهای دوست' آمریکا برای سفربه ایالات متحده نیاز به اخذ ویزا ندارند.

براساس گزارش کاخ سفید قراراست، این گروه ازمسافران درمورد سفرهای قبلی خود به هر کشوری که 'پناهگاه امن تروریست ها' قلمداد می شود، مورد بازجویی وبررسی قرارگیرند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، مقامات فدرال آمریکا همچنین با مقامات دیگر کشورهایی که شهروندانشان به امریکا سفر کنند، همکاری می کنند تا اطلاعات مربوط به تشخیص هویت آنها (بیومتریک) گردآوری شود.

آمریکا همچنین قرار است تیم هایی درکشورهایی که گمان می رود نیروهای جهادی ممکن است از آنجا بخواهند به آمریکا سفر کنند، مستقر کند.

درپایان این منبع خبری نوشت: کاخ سفید از کنگره خواسته است برای افزایش تدابیر امنیتی در مورد شهروندان 38 کشورکه برای ورود به آمریکا به ویزا نیاز ندارند، منابع مالی بیشتری در اختیار دولت قراردهد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری ایرنا
کلمات کليدی: کاخ سفید ، تدابیر امنیتی، مسافران ، روادید ، حملات تروریستی