در نشست خبری با همتای لوکزامبورگی؛
ظریف، ترکیه و روسیه را به خویشتن داری دعوت کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۷
کد مطلب: 33543
 
وزیر امور خارجه کشورمان با ابراز تاسف از هدف قرارگرفتن هواپیمای روسیه گفت:ما همه را به خویشتنداری دعوت می کنیم زیرا این تحولات به نفع تروریست ها تمام می شود و آنان پیام بسیار غلطی دریافت می کنند.
 محمد جواد ظریف ظریف وزیر امور خارجه کشور مان در نشست خبری مشترک با وزیر امور خارجه لوکزامبورگ گفت: در مذاکره با آقای اسلبورن درباره مسائل منطقه و وضع بسیار خطرناک آن به‌ویژه پس از تحولات دیروز رایزنی کردیم.

وی افزود: در این نشست همچنین درباره حقوق بشر و ضرورت توجه جدی به آن و پرهیز از اعمال استانداردهای دوگانه در این زمینه و همکاری های دوجانبه در این باره گفتگو کردیم.

ظریف اضافه کرد: سیاست های منطقه ای و ضرورت برخورد جدی با مشکلات منطقه به‌ ویژه افراط‌گرایی، تروریسم و تفکر تکفیری از دیگر محورهای مذاکرات دوجانبه امروز بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی گفت: امروز در شرایط بسیار دشوار منطقه ای هستیم که بیش از هر زمان نیاز به گفتگو در منطقه و جهان دارد و امیدواریم سیاستی جدی و سازنده برای تقویت ثبات و مبارزه با افراط و تروریسم در منطقه و جهان شکل بگیرد.

وی با ابراز تاسف از تحولات دیروز  در هدف قرارگرفتن هواپیمای روسیه افزود: امیدواریم در منطقه نیز به جای درگیری و تنش شاهد همکاری باشیم؛ ما همه را به خویشتنداری دعوت می کنیم زیرا این تحولات به نفع تروریست ها تمام می شود و آنان پیام بسیار غلطی دریافت می کنند.

ظریف همچنین ابراز امیدواری کرد جدیت در مقابله با تروریسم، جمعی باشد و منحصر به یک یا دو کشور نباشد.

وزیر امورخارجه در بخش دیگری از سخنانش با ابراز خرسندی از سفر دوباره همتایش از لوکزامبورگ به تهران گفت: ایران و لوکزامبورگ دارای روابط بسیار قدیمی هستند و لوکزامبورگ به عنوان کشوری بسیار مهم در اتحادیه اروپا نقش قابل توجهی در توسعه روابط کشورمان با اتحادیه اروپا دارد.

ظریف افزود: زمینه همکاری های دوجانبه به ویژه در عرصه‌های اقتصادی و سیاسی میان دو کشور بسیار است و لوکزامبورگ به عنوان مرکز بانکداری و سرمایه گذاری در اروپا و جهان کشوری مهم تلقی می شود که زمینه های مختلفی برای همکاری با ما دارد.

وی با اشاره به زمینه های مختلف سرمایه گذاری شرکت های لوکزامبورگی در ایران گفت: وزیر خارجه لوکزامبورگ در دیدار با رئیس جمهور کشورمان بحث های خوبی داشتند و بعد از ظهر امروز نیز با شمار دیگری از مسئولان کشورمان دیدار و گفتگو خواهد شد.

رئیس دستگاه دیپلماسی ابرازامیدواری کرد این گفتگوها به همکاری های بسیار گسترده در دوره پسابرجام و پساتحریم منجر و موانع همکاری های دوجانبه برداشته شود.

Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری مهر
کلمات کليدی: ظریف ،وزیرخارجه، هواپیمای روسیه ،خویشتنداری ، تروریست ها