وزیر اطلاعات در ایلام خبر داد
کشف بیش‌ از یک تن مواد منفجره در 2 سال گذشته
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۵
کد مطلب: 33509
 
وزیر اطلاعات گفت: طی 2 سال گذشته تاکنون بیش از یک تن مواد منفجره در مناطق جنوب‌شرق، شمال‌غرب و جنوب‌غرب کشور کشف شده است.
 حجت‌الاسلام سید محمود علوی شامگاه سه شنبه در جلسه ستاد اربعین و شورای تأمین استان ایلام، اظهار داشت: در گذشته در نقطه مرز بودن به لحاظ نگاه اقتصادی یک نقطه تهدید بود اما امروزه نقطه مرزی بودن یک فرصت و یک ارزش است. امروز دولت ایران به‌دنبال تثبیت جمعیت‌های مرزی است؛ هیچ چیزی در مرز‌ها برای عدم امنیت استقرار جمعیتی نیست.

وزیر اطلاعات عنوان کرد: دولت به آینده اینجا در زمینه توسعه جاده‌ها و زیرساخت‌ها توجه بیشتری خواهد کرد و ما هم به عنوان خدمتگزار مشکلات را منتقل می‌کنیم.

وی گفت: دنیا را در دو سال گذشته در نظر بگیریم؛ آیا دنیا به سمت امنیت بیشتر قدم برداشته یا احساس ناامنی بیشتری می‌کند؟ اگر بررسی کنیم، امروز نه تنها کشورهای خاورمیانه نظیر لبنان، سوریه و عراق، احساس ناامنی می‌کنند، بلکه دنیا به سمت ناامنی پیش می‌رود.

علوی خدمت رسانی به زائران اربعین حسینی را تجلی عینی همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت که مورد تاکید رهبر معظم انقلاب است عنوان کرد و افزود: برای خدمات‌رسانی به زائران، همه با تمام توان خود پای کار آمدند و در این راه یک وحدت و همدلی بی‌نظیر به چشم می‌خورد.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: مابه ندرت عزیزانی داشته‌ایم که در مرزبانی به شهادت برسند. هرچه در این دو سال به جلو رفتیم، امنیت جمهوری اسلامی ریشه دار‌تر و عمیق‌تر شده است. در این مدت بیش از یک تن مواد منفجره در مناطق جنوب‌شرق، شمال‌غرب و جنوب غرب کشور کشف شده، مواد منفجره ای که برنامه‌های انتحاری، انفجاری و تخریبی داشتند.

وی گفت: دو انفجار در عربستان انجام شده اگر چه در مناطق شیعه‌نشین بوده اما سرویس‌های اطلاعاتی عربستان سعی دارند که انفجاری نشود، چون ناامنی برای همه است. در همین دوسال که دنیا به سمت فراگیرشدن ناامنی پیش رفته، به لطف خدا، جمهوری اسلامی به سمت امنیت پیش رفته است.

علوی خاطرنشان کرد: تامین‌کننده اصلی امنیت مردم هستند، مردمی که هنوز حماسه آفرینی‌های علمای بزرگی چون آیت‌الله مروارید و آیت‌الله حیدری را فراموش نکردند.
 
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری تسنیم
کلمات کليدی: مواد منفجره ، پیاده روی اربعین ، مرز مهران ، وزیر اطلاعات ، علوی