جزئیات قتل زن ۲۵ ساله در جنگل نور
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۷
کد مطلب: 32770
 
سخنگوی نیروی انتظامی گفت: معتادان افرادی هستند که خودشان در ورطه هلاکت بودند؛ من دلسوزی برای معتادان نمی‌کنم، اما معتادان هم انسانند و مترصد فرصت برای بازگشت به جامعه و اینکه آشیانه آنها (چادرها در پارک هرندی) را آتش بزنیم کار نادرستی است.
سردار سعید منتظرالمهدی سخنگوی نیروی انتظامی در پنجمین نشست سخنگوی ناجا، در پاسخ به سؤالی درمورد حوادث رخ داده در محل هرندی تهران، اظهار داشت: اینکه مبارزه با اعتیاد و مواد مخدر اجتماع می‌شود، خوب است و صرفاً دولتمردان نبوده و همگان وارد شوند، خوب و پسندیده است، اما اقدامی که در پارک هرندی صورت گرفت و چادرها را آتش زدند، کار نادرستی بود.

سخنگوی نیروی انتظامی تصریح کرد: آنها یک سری آدمهایی بودند که خودشان در ورطه هلاکت بودند؛ من دلسوزی برای معتادان نمی‌کنم، اما معتادان هم انسانند و مترصد فرصت برای بازگشت به جامعه و اینکه آشیانه آنها را آتش بزنیم کار نادرستی است.

سردار منتظرالمهدی به هماهنگی که بین ستاد مبارزه با مواد مخدر، سازمان بهزیستی، وزارت بهداشت، پلیس و همچنین  شهرداری تهران، انجام شده اشاره و بیان داشت: کمپ‌هایی درحال آماده شدن است که در اولین فرصت معتادان به آنها ارجاع خواهند شد.

سخنگوی نیروی انتظامی در پاسخ به سؤال دیگری در مورد دستگیری در جریان حادثه فوق در محله هرندی گفت: ما دستگیری نداشتیم.

معاون اجتماعی ناجا در پاسخ به سؤال دیگری در مورد اظهارات شهردار منطقه 12 که گفته پلیس دستور حمله به مردم را داده است و صدای ضبط‌شده دارد، بیان داشت: جالب است؛ شهرداری کار پلیسی انجام می‌دهد.

وی درخصوص وضعیت معتادان اظهار داشت: جمع کردن معتادان ساده‌ترین کار است، اما باید بپرسیم که واقعاً مسئولیت پلیس چیست، گاهاً ما این افراد را دستگیر می‌کنیم و آنها زودتر از خود پلیس به محله‌ها می‌رسند.

این مقام ارشد ناجا در خصوص تصادفات ساختگی و باج‌گیری اظهار داشت: متأسفانه برخی معتادان با صحنه‌سازی طلب پول می‌کنند. از عددها‌ی بسیار بالا گرفته تا عددهای پایین که اولین کاری که شهروندان در مواجه با چنین افرادی باید انجام دهند این است که با پلیس  110 تماس بگیرند؛ چراکه پلیس سابقه این افراد را دارد و وقتی سخن از ورود پلیس می‌شود این باجگیران دیگر هیچ مطالبه‌ای نمی‌کنند.

این مقام ارشد انتظامی بیان کرد: در خصوص جذب نیروی های جدید در یگان‌های ناجا گفت: جذب نیرو کمی سخت‌تر شده و کاملاً حساب‌شده پیش می‌رویم تا افراد ورودی که تمامی شرایط لازم برای پلیس خوب شدن را دارا هستند، جذب شوند.

وی ادامه داد: جذب سراسری کلی نداریم،‌ اما برای برخی از پلیس‌ها جذب نیرو انجام می‌شود.

سخنگوی نیروی انتظامی درخصوص طرح lEZ گفت: هنوز به جمع‌بندی کامل نرسیده‌ایم؛ این طرح محاسن و معایبی دارد و پلیس راهور فاتب درحال پیگیری است تا به نتیجه برسد.

این مقام ارشد انتظامی درخصوص انتشار یک سری از عکس‌ها مبنی بر قتل یک خانم در جنگل‌های نور اظهار داشت: خانم 25 ساله مطلقه که معتاد به مصرف شیشه بود، دو روز قبل از حادثه توسط دو مرد معتاد به منزلی برده شده که توسط یکی از آنها با ضربات جاقو به قتل رسیده و در جنگل رها می‌شود که هر دو نفر دستگیر شده و تحویل مراجع قضایی شد.

وی درخصوص کمبود پاسگاه و کلانتری در شهرک‌های مسکونی اظهار داشت: وجود پاسگاه انتظامی یکی از مطالباتی است که به جد پیگیری می‌شود.

سردار منتظرالمهدی تصریح کرد: بنا کردن هر پاسگاه نیاز به مجوز از ستاد کل دارد، اما آنهایی شهرک می‌سازند باید فکری برای پاسگاه و کلانتری نیز بکنند.

این مقام ارشد انتظامی کشور به راه‌اندازی سامانه گمشدگان اوتیسم در تهران اشاره کرد و گفت: اوتیسم طیف وسیعی از اختلالات درخودماندگی است که این افراد فاقد کلام بوده و موقعیت خود را درک نمی‌کنند.

سخنگوی نیروی انتظامی به ارائه آماری در این زمینه پرداخت و گفت: در جهان به ازای هر 85 تولد یک فرد اوتیسمی به دنیا می‌آید که در ایران نیز 200 هزار نفر اوتیسم داریم که پلیس پیشگیری با همکاری انجمن خیریه اوتیسم، این سامانه را راه‌اندازی کرده است.

وی در مورد بحث شماره‌گذاری خودروها اظهار داشت: لازمه شماره گذاری هر خودرو ارائه گواهی از سازمان استاندارد و محیط زیست است و وظیفه پلیس این است که گواهی‌های ارسال‌شده را تطبیق دهد و اگر تأیید شود نسبت به شماره گذاری اقدام می‌کند.

سخنگوی نیروی انتظامی درخصوص تشدید برخورد با مشمولان غایب خاطرنشان کرد: پلیس برای مشمولان غایب احضاریه فرستاده و با آنها تماس می‌گیرد؛ اما باید گفت افزایش مراجعه برای خدمت سربازی را داشته، چرا که پادگان‌ها دیگر جایی ندارد.

سردار منتظرالمهدی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه مشمولان غایب توسط مردم به واسطه تماس با 110 گفت: بله می‌توانند به 110 زنگ بزنند و آنها را معرفی کنند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری فارس
کلمات کليدی: آتش‌ زدن چادر ، محله هرندی ، جنگل نور ، سامانه گمشدگان ، اوتیسم ، ناجا