روحانی در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی کوریر دلاسرا:
یک روز این سفارتخانه‌ها باز می‌شوند اما این به رفتار آمریکا بستگی دارد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۲ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۰
کد مطلب: 32577
 
روحانی گفت: اگر آنها سیاست خود را تغییر دهند، اشتباهاتی را که در این ۳۷ سال مرتکب شده‌اند اصلاح کنند، و از مردم ایران معذرت خواهی کنند، وضعیت عوض می‌شود و ممکن است اتفاق‌های خوبی پیش بیاید.
خبرایرانی: حسن روحانی، در مصاحبه با روزنامه ایتالیایی کوریر دلاسرا، در آغاز سفرش به ایتالیا که اولین سفر او به یک پایتخت اروپایی است، گفت: توافق هسته‌ای بین قدرت‌های جهان و ایران می‌تواند منجر به روابط بهتر بین تهران و واشینگتن شود و در نهایت به بازگشایی دوباره سفارتخانه‌ها در دو پایتخت بیانجامد.

به گزارش خبرایرانی به نقل از رویترز، با این حال او گفت: انتظار داشت ایالات متحده قبل از برقراری روابط دیپلماتیک، از ایرانیان عذرخواهی کند.

حسن روحانی گفت: چگونگی برخورد با این توافق، می‌تواند تاثیری بر آینده داشته باشد. اگر برخورد مناسبی با آن شود می‌تواند زمینه ساز کاهش تنش‌ها با آمریکا و به وجود آوردن شرایط برای باز شدن دوره جدیدی باشد. اما اگر آمریکایی‌ها به نقش خود در توافق هسته‌ای توجه نکنند، قطعا روابط ما مثل گذشته باقی خواهد ماند.

روحانی در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال بازگشایی سفارتخانه‌ها گفت: یک روز این سفارتخانه‌ها باز می‌شوند اما این به رفتار آمریکا بستگی دارد.

او افزود: اگر آنها سیاست خود را تغییر دهند، اشتباهاتی را که در این ۳۷ سال مرتکب شده‌اند اصلاح کنند، و از مردم ایران معذرت خواهی کنند، وضعیت عوض می‌شود و ممکن است اتفاق‌های خوبی پیش بیاید.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه توافق به تنهایی نمی‌تواند همه چیز را حل کند، گفت: باید با سیستم‌های قانونی و قانون‌گذار همکاری شود. ما امیدواریم در آینده چنین اتفاقی بیفتد.
Share/Save/Bookmark
کلمات کليدی: روحانی،رئیس جمهوری،سفر به اروپا،ایتالیا،خبرایرانی