۲
 
برگزاری مسابقات کورس سوارکاری جام منطقه آزاد اروند
تاریخ انتشار : شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۱۵
کد مطلب: 3169
 
مسابقات کورس سوارکاری اسب اصیل عرب ایران در منطقه آزاد اروند و با حضور تعداد بسیاری از مسئولان شهرهای آبادان و خرمشهر، استان خوزستان و سوارکاران شرکت کننده و جمع بسیاری از علاقمندان برگزار شده و به مدت یک ماه ادامه خواهد داشت.
برگزاری مسابقات کورس سوارکاری جام منطقه آزاد اروند
به گزارش خبر ایرانی، سید مرتضی نعمت زاده گفت: جهت برگزاری مسابقات کورس سوارکاری اسب اصیل عرب جام منطقه آزاد اروند پس از سال ها میدان سوارکاری آبادان و خرمشهر مورد بهره برداری قرار گرفت.
معاون اجتماعی، فرهنگی و گردشگری منطقه آزاد اروند گفت: میدان سواری کاری آبادان و خرمشهر با قدمت 200 ساله ، سال ها مورد تعمیر و مرمت قرار نگرفته بود که با تلاش سازمان منطقه آزاد اروند مجددا راه اندازی شد.
وی تصریح کرد: تامین چهار میلیارد ریال اعتبار برای فنس کشی میدان و امنیت خاکی پیست و ایجاد فضاهای لازم سوارکاری از طریق سازمان منطقه آزاد اروند انجام شد و سازمان نقش موثری را در برگزاری این مسابقات ایفا کرد.
این مقام مسئول گفت: از این پس مسابقات در میدان سوارکاری برگزار خواهد شد و به گفته کارشناسان، میدان سوارکاری از استانداردترین میدان های سوارکاری کشور به شمار می رود.
نعمت زاده خاطرنشان کرد: این مسابقات به مدت یک ماه به طول می انجامد و در این مدت هر جمعه پنج کورس بین هشت تا 10 اسب برگزار می شود که در مجموع 40 راس اسب در هر هفته وارد میدان می شوند.
وی گفت: نخستین مرحله از این مسابقات در باشگاه سوارکاری با شرکت بیش از 120 راس اسب از شهرهای مختلف خوزستان، یزد، کرمانشاه، کرمان، تبریز و خرم آباد برگزار شد.
وی افزود: 20 اسب از یزد، 20 اسب از خرم آباد، 18 اسب از کرمانشاه، 15 اسب از تبریز، 11 اسب از کرمان و مابقی از استان خوزستان به ویژه آبادان و خرمشهر شرکت خواهند داشت.
Share/Save/Bookmark
 


محمد سراج نیا
Germany
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۱۹:۵۹:۱۶
لطفا قبل از دعوت ازمالکین اسب وسوارکاران محترم .میدان اسب سواری را به حد یک میدان حرفه ایی برسانید.ممنون از منطقه آزاد (157)
 
محمد سراج نیا
Germany
۱۳۹۳-۰۱-۲۲ ۱۹:۵۹:۲۴
لطفا قبل از دعوت ازمالکین اسب وسوارکاران محترم .میدان اسب سواری را به حد یک میدان حرفه ایی برسانید.ممنون از منطقه آزاد (158)