افشاگری جدید ویکی لیکس از رئیس سازمان سیا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۶
کد مطلب: 31251
 
ویکی‌لیکس دو سند دیگر از ایمیل شخصی جان برنان، رئیس سازمان جاسوسی آمریکا، را منتشر کرد.
اسناد منتشر شده شامل اطلاعات درباره دونوان جی. لایتون، مأمور ویژه‌ای که با تیم خاورمیانه اف‌بی‌آی در سال ۲۰۰۸ همکاری کرده و سند دیگر لیستی از مشخصات افرادی است که توسط ویکی‌لیکس برچسب "گروهی که هنوز شناخته نشده" خورده است.
 
مشخص نیست که چرا اطلاعات زندگی لایتون به ایمیل شخصی برنان فرستاده شده است. لیست افراد که متعلق به سال ۲۰۰۸ است شامل نام کامل، آدرس، شماره تلفن، تاریخ تولد، شماره تأمین اجتماعی و وضعیت شغلی ۲۲ نفر می‌شود.
افشاگری جدید ویکی لیکس از رئیس سازمان سیا
 
برنان در سال ۲۰۰۸ یک شرکت اطلاعاتی و تحلیلی خصوصی به نام "آنالیسیس کورپ" را هدایت می‌کرد. برنان به ستاد تبلیغاتی اوباما که از مشورت‌های امنیتی شرکت وی بهره می‌برد، کمک‌های مالی انجام داده بود. فهرست مشخصات افراد شاید لیستی برای تهیه اعضای تیم انتقالی ریاست‌جمهوری بود که از جانب برنان و به عنوان بخشی از قرارداد شرکتش با ستاد تبلیغاتی اوباما انجام می‌گرفت.
 
پس از پیروزی اوباما در انتخابات ریاست‌جمهوری، برنان به عنوان دستیار رئیس جمهور در امنیت داخلی و ضدتروریسم منصوب شد. وی در مارس ۲۰۱۳ ریاست سیا را بر عهده گرفت.
 
گفتنی است؛ این سومین بار است که ویکی‌لیکس اطلاعات بدست آمده از حساب کاربری AOL برنان را منتشر می‌کند. در موارد پیشین، آدرس خویشاوندان برنان و همچنین شماره گذرنامه وی منتشر شده بودند.
Share/Save/Bookmark
مرجع : باشگاه خبرنگاران
کلمات کليدی: افشاگری ، ویکی لیکس ، رئیس سازمان سیا