صالحی: اواخر آذر یا اوایل دی شاهد به نتیجه رسیدن برجام خواهیم بود
تاریخ انتشار : شنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۳
کد مطلب: 30436
 
رییس سازمان انرژی اتمی آینده برجام را بسیار خوب خواند.
دکتر علی‌اکبر صالحی، معاون رییس‌جمهور در حاشیه اجلاس مقدماتی کنفرانس امنیتی مونیخ که در مرکز مطالعات سیاسی و بین‌الملل وزارت خارجه برگزار شده بود با اشاره به نقش ایران در مبارزه با گروه‌های تکفیری و تروریستی در بخشی از سخنانش در ارتباط با برجام گفت: افق برجام را بسیار خوب می‌بینم؛ در مسیر درستی حرکت می‌کنیم و آینده برجام بسیار خوب است.
 
او با اشاره به رفع تحریم‌ها علیه ایران گفت: تحریم‌ها به صورت رسمی رفع خواهند شد اما عملیاتی شدن آن یکی دو ماه طول می‌کشد و خوشبختانه مشکلات زیادی باقی نمانده و ان‌شاءالله در اواخر آذر یا اوایل دی‌ماه شاهد به نتیجه رسیدن برجام خواهیم بود.
 
رییس سازمان انرژی اتمی در ادامه گفت‌وگوی خود با خبرنگاران با اشاره به گزارش اخیر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت: ما هر آن چه را که در اطلاعیه آژانس مطرح شده بود عمل کردیم و این قدم بزرگی است و ابهامی در زمینه‌های مختلف وجود ندارد و مابقی ارزیابی آژانس به 15 دسامبر موکول می‌شود که گزارش آژانس به شورای حکام ارائه می‌شود.
 
صالحی در پایان صحبت‌های خود گفت: امیدواریم بر اساس علائمی که تاکنون دیده‌ایم تا 15 دسامبر گزارش به گونه‌ای باشد که برجام به صورت کلی اجرایی شود.
Share/Save/Bookmark
مرجع : خبرگزاری ایسنا
کلمات کليدی: علی اکبر صالحی ، کنفرانس امنیتی مونیخ ، برجام ، انرژی هسته ای